Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos prorusiški separatistai užėmė pastatų Horlivkos miestelyje

BNS 2015.09.08 13:45

Rytų Ukrainoje prorusiški separatistai trečiadienį užėmė vietos administracijos pastatus ir milicijos skyrių Horlivkos mieste, stiprindami savo pozicijas pramoninėje šalies širdyje ir nesulaukdami beveik jokio saugumo pajėgų pasipriešinimo.

Rytų Ukrainoje prorusiški separatistai trečiadienį užėmė vietos administracijos pastatus ir milicijos skyrių Horlivkos mieste, stiprindami savo pozicijas pramoninėje šalies širdyje ir nesulaukdami beveik jokio saugumo pajėgų pasipriešinimo.

Separatistai regiono milicijos būstinę užblokavo anksčiau šį mėnesį, tačiau Horlivkoje milicijos skyrių ir administracijos pastatą užėmė trečiadienį, vienas milicijos pareigūnas sakė naujienų agentūrai „Reuters“.

Šis beveik 300 tūkst. gyventojų turintis miestas yra į šiaurę nuo regiono sostinės Donecko, kuriame separatistai paskelbė „liaudies respublika“ ir planuoja gegužės 11-ąją surengti referendumą dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos.

„Jie juos užėmė. Administracijos ir milicijos“ pastatus, sakė milicijos pareigūnas, pridūręs, kad milicijos skyriuje ginklų nebuvo.

Tuo metu vietos naujienų portalas 06242.com.ua pranešė, kad Horlivkos miesto tarybos pastatą užėmę sukilėliai pastatė sargybą prie į įėjimų. Pranešime sakoma, kad ginkluoti asmenys prie administracijos pastato atvyko apie 5 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

„Atėjome į darbą, tačiau patekti į pastatą mums jau nepavyko, nes prie įėjimo stovėjo ginkluoti žmonės. Tiems, kam suspėjo, padalinių vadovai paskambino ir pasakė, kad į darbą neskubėtų“, – sakė vienas šaltinis Horlivkos vykdomajame komitete, kuris įsikūręs tame pačiame pastate, kaip ir miesto taryba.

Administracijos darbuotojai sakė, kad pastatą yra užėmę apie 20 ginkluotų asmenų.

Ukrainos rytiniame Donbaso regione, turinčiame didelių akmens anglių telkinių, veikiančios didžiulės plieno ir sunkiosios pramonės gamyklos gamina apie trečdalį šalies pramonės produkcijos. Tačiau provakarietiška centrinė Kijevo vyriausybė to regiono praktiškai nekontroliuoja nuo balandžio 6 dienos.

Ginkluotų separatistų veiksmai prasidėjo po to, kai Kijeve buvo nuverstas Maskvos palaikomas prezidentas Viktoras Janukovyčius, o Rusija aneksavo Krymo regioną, Kremliui ir Vakarų šalims varžantis dėl įtakos 45 mln. gyventojų turinčioje šalyje, kuri yra svarbus Europai tiekiamų Rusijos energetikos išteklių tranzito maršrutas.

Tuo metu antradienį į separatistų rankas pateko toliau į rytus esančios srities sostinė Luhanskas, esanti netoli sienos su Rusija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi