Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.30 09:33

Rusija: ESBO misija į Slovjanską – provokacija ir kvailystė

DELFI.lt 2014.04.30 09:33

Rusijos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose įsitikinęs, kad ESBO stebėtojų siuntimas į Slovjanską buvo tiesiog provokacija, praneša unian.net.

Rusijos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose įsitikinęs, kad ESBO stebėtojų siuntimas į Slovjanską buvo tiesiog provokacija, praneša unian.net.

Nuolatinis Rusijos atstovas Jungtinėse Tautose Vitalijus Čiurkinas pareiškė, kad grupės karo stebėtojų iš ESBO priklausančių šalių siuntimas į Slovjanską buvo Kijevo valdžios surengta provokacija.

„Tai buvo arba Kijevo valdžios provokacija, arba, atleiskite, kvailystė“, – pareiškė V. Čiurkinas antradienį, balandžio 29 dieną, vykusiame Jungtinių Tautų Saugumo tarybos posėdyje.

Ekstremistai Slovjanske grupę stebėtojų pagrobė. Per misijos vadovybės ir separatistų lyderių derybas vienas iš sulaikytųjų buvo paleistas. Pirminiais duomenimis, tai diabetu sergantis pareigūnas iš Švedijos.

„Juos pakvietė Kijevo valdžia, todėl ji ir buvo atsakinga už jų saugumą. Kaip buvo galima pasodinti svečius į autobusą ir išsiųsti be atitinkamo suderinimo į rajoną, kurį kontroliuoja savigynos pajėgos, neparūpinus netgi atitinkamų jų statusą patvirtinančių dokumentų?“ – klausė Rusijos atstovas Jungtinėse Tautose.

„Mes stengiamės prisidėti prie stebėtojų išlaisvinimo“, – pridūrė V. Čiurkinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi