Pasaulyje

2014.04.30 09:06

J. Kerry ragina Maskvą „palikti Ukrainą ramybėje“

BNS2014.04.30 09:06

Rusija siekia „pakeisti saugumo sanklodą Rytų Europoje“, antradienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry, ragindamas Maskvą „palikti Ukrainą ramybėje“.

Rusija siekia „pakeisti saugumo sanklodą Rytų Europoje“, antradienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry, ragindamas Maskvą „palikti Ukrainą ramybėje“.

Kalbėdamas apie JAV ir Europos ryšius viename renginyje, organizuotame politikos tyrimų centro „Atlantic Council“, JAV diplomatijos vadovas perspėjo, kad „NATO teritorija yra neliečiama“, pridūręs, kad „mes ginsime kiekvieną jos lopinėlį“.

„Įvykiai Ukrainoje yra žadintuvo skambutis“, – pažymėjo J. Kerry, antradienį vėl prasiveržus smurtui rytų Ukrainoje, kai tūkstančiai prorusiškų protestuotojų šturmavo administracinius pastatus Luhansko mieste.

„Mūsų sąjungininkai Europoje ilgiau nei 20 metų dirbo su mumis, kad integruotų Rusiją į euroatlantinę bendruomenę. Negalima sakyti, kad nesinėrėme iš kailio, mėgindami nubrėžti naują kursą epochoje po Šaltojo karo“, – sakė J. Kerry.

„Šiandieniniai Rusijos veiksmai Ukrainoje mums sako, kad Putino Rusija žaidžia pagal kitokias taisykles“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

„Okupavusi Krymą ir vėliau destabilizavusi rytų Ukrainą, Rusija siekia pakeisti saugumo sanklodą Rytų ir Vidurio Europoje, – kaltino J. Kerry. – Taigi atsidūrėme lemiamame momente mūsų transatlantiniam aljansui – niekas dėl to neturėtų apsigauti – ir esame pasiruošę padaryti, ką privalome, ir nueiti (reikiamą) atstumą, kad palaikytume tą aljansą.“

„Mūsų stiprybė kils iš mūsų vienybės, – J. Kerry teigė savo kalboje. – Visi kartu turime priešintis tiems, kurie nori jėga pakeisti valstybių ribas.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.