Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.29 10:47

JAV dvi dienas siautę tornadai pareikalavo 19 žmonių gyvybių

BNS 2014.04.29 10:47

JAV pietryčių regione pirmadienį siautusios naujos audros nusinešė bent dvi žmonių gyvybes Alabamoje ir sukėlė pavojų milijonams gyventojų. Dieną prieš tai tornadai pražudė 17 žmonių ir sugriovė daug namų kaimyninėse valstijose.

JAV pietryčių regione pirmadienį siautusios naujos audros nusinešė bent dvi žmonių gyvybes Alabamoje ir sukėlė pavojų milijonams gyventojų. Dieną prieš tai tornadai pražudė 17 žmonių ir sugriovė daug namų kaimyninėse valstijose.

Pirmadienį šiaurės Alabamoje susidarė keli tornadai, pranešė televizija „NBC News“, nurodžiusi, kad Atenso mieste siaučiant viesului žuvo bent du žmonės.

Vienas tornadas taip pat praslinko per Misisipės valstijos šiaurėje esantį Tupelo miestą apie 14 val. 30 min. vietos (22 val. 30 min. Lietuvos) laikų, nurodė JAV Nacionalinė orų tarnyba (NWS), pridūrusi, kad gelbėtojai vyksta patikrinti, kokia ten buvo padaryta žala.

Didelis smarkių audrų pavojus buvo paskelbtas dalyje Alabamos valstijos; mažesnio lygio – dalyje Luizianos, Tenesio ir Misisipės. Prognozuota, kad audros frontui slenkant į rytus susidarys daug tornadų.

NWS nurodė, kad audros sukėlė pavojų daugiau nei 49 mln. žmonių, gyvenančių minėtose teritorijose. Iš jų 1,4 mln. gyvena teritorijose, kuriose audrų pavojus buvo didžiausias.

Smarkiausiai nukentėjusiose Arkanzaso vietovėse gelbėtojai suintensyvino dingusių žmonių paieškas po sekmadienį siautusių tornadų, o Vilonijos miestelio gyventojai tikrino padarytą žalą.

Dešimtys Nacionalinės gvardijos karių Arkanzase padėjo vietos valdžiai evakuoti nukentėjusius žmones, gabenti geriamojo vandens atsargas ir vykdyti paieškos bei gelbėjimo operacijas.

Vilonijos policijos viršininkas Bradas McNew sakė, kad 4 tūkst. gyventojų turintis miestelis tapo neatpažįstamas.

„Namai visiškai nušluoti iki pat pamatų“, – pareigūnas sakė NBC.

Praeitą naktį gelbėtojai, pasišviesdami prožektoriais be elektros likusiose gyvenvietėse, rausė griuvėsių krūvas, tikėdamiesi rasti gyvų likusių žmonių.

Arkanzaso krizių valdymo departamentas pranešė, kad valstijoje žuvo 14 žmonių. Anksčiau buvo skelbta apie 15 aukų, tačiau paaiškėjo, kad vienas žuvusysis buvo suskaičiuotas dukart.

Tuo tarpu viena pareigūnė Oklahomos valstijoje informavo, kad ten tornadai pareikalavo bent dviejų žmonių gyvybių.

Vietos žiniasklaida pranešė apie dar vieną žuvusį žmogų Ajovos valstijoje.

B. McNew sakė, kad aukų būtų daugiau, jeigu nebūtų suveikusios sirenos, perspėjusios žmones apie atslenkantį tornadą.

„Pats išvažiavau su savo šeima į slėptuvę nuo tornadų, kuri buvo už poros mylių (daugiau nei 3 kilometrų) nuo tos vietos, kur buvome mes. Ten buvo daug mūsų bendruomenės žmonių. Taigi tai suveikė, – aiškino pareigūnas. – Kai pamatai, kaip čia viskas nuniokota – nors netekome keleto gyvybių – (tampa aišku), jog daug gyvybių buvo išgelbėta gavus perspėjimą dėl audros.“

Prieš trejus metus Viloniją nusiaubė kitas tornadas, kuris praslinko beveik ta pačia trajektorija, tačiau sekmadienį siautęs vėjo sūkurys buvo „daug smarkesnis“, sakė B. McNew.

Tornadai taip pat nuniokojo didelę dalį Meiflauerio miestelio, turinčio 2,3 tūkst. gyventojų ir esančio į šiaurės vakarus nuo Arkanzaso valstijos sostinės Litl Roko.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi