Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Luhanske užimta administracija ir prokuratūra

BNS, ELTA, DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Iš Luhansko srities administracijos išėjo riaušių milicijos būrys – pastatą užėmė protestuotojai, kurie netrukus pradėjo vežti barikadoms skirtus daiktus. Vėliau pranešta, kad prorusiškai nusiteikę asmenys užėmė Lugansko prokuratūros pastatą ir nuėjo prie VRM būstinės.

Iš Luhansko srities administracijos išėjo riaušių milicijos būrys – pastatą užėmė protestuotojai. Vėliau pranešta, kad prorusiškai nusiteikę asmenys užėmė Lugansko prokuratūros pastatą ir nuėjo prie VRM būstinės.

Luhansko mieste srities administracijos pastatą užėmę protestuotojai derėjosi su ten vidaus kieme tebebuvusiais ginkluotais milicininkais ir reikalavo, kad jie sudėtų ginklus. Pasak naujienų agentūros „Interfax“ korespondento, protestuotojų minia, pasirengusi išleisti milicininkus, jeigu jie nusiims šalmus ir atiduos ginklus.

Kaip pranešama tinklalapyje unian.com, tuo tarpu milicijos būrio vadas pareiškė, kad milicininkai ginklų neatiduos. Galiausiai sutarta, jog milicininkai ginklus atiduos kariniam Ukrainos daliniui. Išsirikiavę vorele milicininkai minioje padarytu koridoriumi, aidint protestuotojų šūkiams „šaunuoliai“, išėjo iš pastato. Juos iki Ukrainos dalinio lydi prorusiški protestuotojai.

20.50 val. O. Turčynovas pareikalavo skubiai atnaujinti jėgos žinybas Ukrainos rytuose

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas, laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas antradienį pareiškė, kad įvykiai šalies rytuose parodė Donecko ir Luhansko teisėsaugos struktūrų darbuotojų neveiklumą, bejėgiškumą, o kartais ir „nusikalstamą išdavystę“. „Tokia yra viena pagrindinių Ukrainos jėgos struktūrų žemo veiksmų efektyvumo ir mažo rezultatyvumo kovoje su terorizmu priežasčių. Tai sunku pripažinti, bet tai tikrai taip. Didžioji dauguma pareigūnų rytuose nesugeba vykdyti savo pareigos – ginti mūsų piliečius“, – sakoma O.Turčynovo kreipimesi į tautą, nurodoma antradienį Aukščiausiosios Rados tinklalapyje.

20.48 val. Įkalbinėja pareigūnus palikti VRM pastatą

Ukrainos rytuose antradienį popiet prasidėjęs Vidaus reikalų ministerijos Luhansko srities valdybos šturmas greitai liovėsi, pradėtos derybos su teisėsaugos pareigūnais. Prie pastato susirinko apie tūkstantis prorusiškai nusiteikusių žmonių. Laukiama, kad nusiginklavę milicininkai išeis iš pastato sės į autobusus ir išvažiuos namo. Minioje sudarytas laisvas koridorius, bet kol kas niekas iš pastato neišeina.

19.59 val. Užėmė prokuratūrą

Prorusiški protestuotojai užėmė Luhansko srities prokuratūrą ir televizijos centrą, pranešė naujienų agentūros „Reuters“ fotografas. Jis sakė prokuratūros pastate matęs separatistus, o prie televizijos centro – ginkluotą sargybą. Kaip pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, Luhansko srities prokuratūrą užėmė maždaug 700 prorusiškai nusiteikusių asmenų. Prieš tai jie akmeninis išdaužė pastato langus, išlaužė duris ir po dešimties minučių pateko į prokuratūrą. Vėliau įsilaužėliai nuo pastato nuėmė Ukrainos vėliavą ir demonstratyviai ją sudegino.

Pasipriešinimo jie nesulaukė, nes teisėsaugos pareigūnų įvykio vietoje nebuvo, o keli prokuratūros darbuotojai iš pastato išėjo pačioje šturmo pradžioje. Dalis įsilaužėlių liko nusiaubtame pastate, o kiti nuėjo prie Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Luhansko srities valdybos pastato. Minioje buvo girdėti raginimai šturmuoti ir šį pastatą. Tuo metu prie anksčiau užimto srities administracijos pastato pradėtos statyti barikados. Sunkvežimiu atvežta smėlio, atvažiavo automobiliai su spygliuota viela, mediniais padėklais.

Separatistai užimtame administracijos pastate, Reuters/Scanpix nuotr.

18.59 val. JAV žada nedelsiant reaguoti, jei Rusijos pajėgos peržengs Ukrainos sieną.

Kaip skelbia UNIAN korespondentas, apie tai Kijeve per trumpą spaudos konferenciją pareiškė Jungtinių Valstijų pasiuntinys Ukrainoje Geoffrey R. Pyattas.

„Jeigu Rusijos pajėgos peržengs sieną, tai bus didelė eskalacija, ir Jungtinės Valstijos į tai nedelsiant reaguos“, – sakė pasiuntinys. Jo manymu, toks įvykių posūkis būtų dramatiškas ir sukeltų tragiškas pasekmes.

G. R. Pyattas pažadėjo, kad konflikto eskalacijos atveju, Rusijos lauktų naujos sankcijos. „Pernelyg anksti nurašyti šias sankcijas... Mačiau kai kuriuos komentarus, įskaitant kolegų ir draugų iš finansų sektoriaus, kad šito nepakanka. Pažvelgus į tuos nuostolius, kuriuos patiria Rusijos rinka, pernelyg anksti kalbėti, kad šitos sankcijos neturės įtakos... Tai ne pabaiga. Sankcijos skirtos tam, kad Rusija kai ką pakeistų savo veiksmuose. Jeigu matysime tolesnę eskalaciją, destabilizaciją, tuomet seks tolesnė reakcija“, – pažymėjo jis ir išreiškė viltį, kad šiuos žingsnius Jungtinės Valstijos žengs kartu su Europos Sąjunga.

17. 01 val. JAV ambasada Kijeve ESBO inspektorių pagrobimą vadina terorizmu

JAV ambasada Kijeve antradienį pareiškė, kad Europos saugumo ir bendradarbiavimo (ESBO) inspektorių sulaikymas ir proukrainietiškų demonstrantų sumušimas Ukrainos rytuose yra „teroro aktai“. „Šiems nežmoniško elgesio pavyzdžiams nėra vietos demokratinėje visuomenėje. Tai terorizmas – grynas ir paprastas“, – sakoma ambasados pranešime.

15.48 val. Ukrainoje prorusiška minia puola administracijos pastatą Luhanske

Ukrainos rytuose antradienį daugiau kaip trys tūkstančiai prorusiškų protestuotojų puolė administracijos pastatą Luhanske, pranešė įvykio vietoje esantis naujienų agentūros AFP reporteris. Minios priekyje apie 20 jaunuolių, apsiginklavusių geležiniais strypais, daužė langus, kad patektų į pastatą, kurio nesaugo milicija. Tuo metu minia laukė, kada galės veržtis į vidų.

Netrukus nuo pastato buvo nuimta Ukrainos vėliava, atvertos pastato durys laukiančiai miniai. Tiesa, kieme stovi apie 100 riaušių milicininkų, atsitvėrusi skydais nuo protestuotojų, kurie kol kas jų nepuola. Apie 465 tūkst. gyventojų turinčiame Luhanske netoli Rusijos sienos prieš tris savaites buvo užgrobtas Ukrainos saugumo tarnybos vietinio skyriaus pastatas.

15. 24 val. Ukrainos premjeras siūlo apriboti prezidento galias

Sakydamas kalbą Ukrainos Aukščiausioje Radoje, premjeras Arsenijus Jaceniukas pasiūlė apriboti šalies prezidento galias, praneša „Ukrinform“. „Naujoje Ukrainos konstitucijoje turėtų būti panaikintos kai kurios prezidento funkcijos. Būtina atimti teisę skirti ministrus – gynybos ir užsienio reikalų. Šių ministrų prezidentinis paskyrimas pažeidžia valdžios vieningumo principą“, – pastebėjo A. Jaceniukas.

Anot premjero, prezidentas šiuos du kandidatus galėtų paskirti kartu su vyriausybe. „Premjeras kandidatus galėtų nominuoti pasitaręs su prezidentu“, – aiškino vyriausybės vadovas.

13.44 val. NATO: Rusijos kariuomenė nesitraukia nuo Ukrainos sienų

NATO pareigūnai tvirtina nematantys jokių ženklų, liudijančių apie daugiatūkstantinės Rusijos kariuomenės atitraukimą nuo Ukrainos sienų, rašo „Reuters“.

12.58 val. Ukrainos separatistai atsisako paleisti ESBO stebėtojus

Ukrainos Slovjansko miesto separatistų vadovas atsisakė paleisti sulaikytus Europos saugumo ir bendradarbiavimo stebėtojus (ESBO), kol Europos Sąjunga (ES) nepanaikins sankcijų sukilėlių vadams, rašo „Reuters“.

12.38 val. Ukrainos separatistų lyderis nesiderės dėl sulaikytų stebėtojų, jeigu sankcijos nebus panaikintos

Rytų Ukrainos Slovjansko miesto, kurį kontroliuoja separatistai, meru pasiskelbęs Viačeslavas Ponomariovas antradienį sakė, kad dėl sulaikytų karinių stebėtojų paleidimo su Vakarais kalbėsis tik tuo atveju, jei Europos Sąjunga (ES) panaikins sankcijas separatistų lyderiams.

12.09 val. Ukrainoje suimtas prorusiškų separatistų kontroliuojamo miesto „mero pavaduotojas“

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pirmadienį paskelbė, kad buvo suimtas prorusiškų sukilėlių kontroliuojamo rytinio Slovjansko miesto apsišaukėlis mero pavaduotojas – Ukrainos pilietis Ihoris Perepečajenka.

11.53 val. Rusija tvirtina nejaučianti naujų sankcijų poveikio

Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas tvirtina, kad šalies aukštųjų technologijų ir gynybos pramonė nejaučia jokio staigaus naujų JAV sankcijų poveikio, rašo „Reuters“.

11.23 val. Ukraina grasina paduoti „Gazprom“ į teismą dėl dujų tiekimo sutarties

Ukraina pagrasino paduoti į teismą Rusijos naftos koncerną „Gazprom“ dėl užkeltų dujų tiekimo kainų, jeigu pastaroji nesutiks pasirašyti naujos tiekimo sutarties.

11.06 val. ES paskelbė sankcijas 15 Rusijos politikų ir kariuomenės vadų

Europos Sąjunga (ES) antradienį pranešė įšaldžiusi aktyvus ir uždraudusi išduoti vizas 15 Rusijos piliečių, įskaitant premjero pavaduotoją Dmitrijų Kozaką ir Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotoją Liudmilą Švecovą.

10.37 val. Britanija įšaldė Ukrainos aktyvus, pradėjusi tyrimą dėl pinigų plovimo

Didžiosios Britanijos institucijos pirmadienį pradėjo tyrimą dėl pinigų plovimo, kurio taikiklyje atsidūrė numanoma korupcija Ukrainoje, ir įšaldė aktyvus, kurių vertė – 23 mln. JAV dolerių (57,4 mln. litų).

10.36 val. Donecke paleisti 5 įkaitai

Prorusiškai nusiteikę Ukrainos protestuotojai paleido penkis Kijevo vyriausybės šalininkus, pagrobtus per pirmadienį vykusią demonstraciją Ukrainos valdžiai palaikyti, informuoja „Ukrinform“.

10.35 val. JAV gali imtis sankcijų prieš ištisus Rusijos ekonomikos sektorius

Duodamas interviu amerikiečių „The Wall Street Journal“, JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry įspėjo, kad Vašingtonas gali imtis priemonių prieš ištisus Rusijos ekonomikos sektorius, jei Maskva ir toliau nekeis savo užsienio politikos kurso Ukrainos atžvilgiu.

Reuters/Scanpix nuotr.

10.14 val. Japonija griežtina sankcijas Rusijai, uždrausdama išduoti vizas 23 asmenims

Japonija antradienį paskelbė uždraudusi išduoti vizas 23 asmenims, kartu su Jungtinėmis Valstijomis ir Europos Sąjunga (ES) išplėsdama sankcijas Rusijai dėl jos veiksmų Ukrainoje.

09.54 val. Sunkiai sužeistas Charkovo meras išgabentas gydyti į Izraelį

Sunkiai sužeistas Charkovo meras Genadijus Kernesas naktį iš pirmadienio į antradienį buvo išgabentas gydyti į Izraelį.

09.37 val. Bus rengiamas JT Saugumo Tarybos posėdis dėl Ukrainos

Antradienį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba surengs atvirą posėdį Ukrainos politinei ir karinei krizei spręsti.

09.35 val. Naujos sankcijos atkreips Maskvos dėmesį, sako JAV iždo sekretorius

JAV iždo sekretorius Jacobas Lew pirmadienį pareiškė, jog Maskvai įvestos naujos sankcijos atkreips Rusijos dėmesį.

09.34 val. Pašauto Charkovo miesto mero būklė tebėra kritinė

Ukrainos rytinio Charkovo miesto prorusiškų pažiūrų mero būklė pirmadienį tebebuvo kritinė po to, kai jis buvo pašautas per pasivažinėjimą dviračiu, pranešė vietos pareigūnai.

08.15 val. Nėra ženklų, jog Rusija ketintų įsiveržti į Ukrainą, sako Berlynas

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeierispirmadienį pareiškė, jog nėra ženklų, kad Ukrainai grėstų Rusijos invazija, nors abiejų valstybių pasienyje sutelktos didžiulės rusų pajėgos.

AFP/Scanpix nuotr.

07.38 val. Rusų kariai po pratybų prie Ukrainos sienos sugrąžinti į nuolatinės dislokacijos vietas, sako ministras

Rusijos gynybos ministras pirmadienį informavo JAV gynybos sekretorių, kad rusų kariai po pratybų pasienyje su Ukraina sugrįžo į savo nuolatinės dislokacijos vietas, ir paragino Vašingtoną sušvelninti retoriką.

07.37 val. Ukraina po Krymo aneksijos patyrė 80 mlrd. JAV dolerių nuostolių

Ukraina neteko mažiausiai 80 mlrd. JAV dolerių po Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos. Tačiau prognozuojami dar didesni nuotoliai įskaičiavus prarastas pajamas ir galimų energijos išteklių Juodojoje jūroje vertę, skelbia „Reuters“.

07.34 val. Kanada paskelbė sankcijas Rusijos pareigūnams ir bankams

Kanada paskelbė naujas ekonomines sankcijas dar devyniems Rusijos pareigūnams ir dviem šalies bankams, praneša AP.

07.30 val. Rusija patikino Jungtines Valstijas, kad nepasiųs savo ginkluotųjų pajėgų į Ukrainą, pirmadienį pranešė JAV Gynybos departamentas.

„Gynybos sekretorius (Chuckas) Hagelis šiandien kalbėjosi telefonu su Rusijos gynybos ministru Sergejumi Šoigu. ŠS. oigu dar kartą patikino, kad Rusijos pajėgos neįsiverš į Ukrainą“, – sakoma Pentagono atstovo kontradmirolo Johno Kirby pranešime.

J. Kirby sakė, kad Ch. Hagelis ir S. Šoigu aptarė įvairius klausimus, susijusius su padėtimi Ukrainoje, o gynybos sekretorius prašė Rusijos paaiškinti savo ketinimus dėl rytų Ukrainos.

Ch. Hagelis ragino Rusiją nutraukti „destabilizuojančią įtaką Ukrainoje ir perspėjo, kad tęsiama agresija dar labiau izoliuotų Rusiją ir vestų prie didesnio diplomatinio bei ekonominio spaudimo“, pažymėjo J. Kirby.

Pentagono vadovas taip pat „pabrėžė, kokia pavojinga padėtis išlieka, ir išreiškė troškimą rasti atsakingą kelią į priekį“, pridūręs, kad Ukraina turi būti įtraukta į diplomatines derybas, rašo kontradmirolas.

Be to, Ch. Hagelis prašė Maskvos pagalbos „siekiant, kad būtų paleisti septyni Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) inspektoriai, šiuo metu laikomi rytų Ukrainoje“.

Tuos septynis stebėtojus penktadienį netoli Slovjansko miesto sučiupo prorusiški separatistai, kuriuos jie įvardijo „karo belaisviais“. Sukilėliai nori juos iškeisti į kai kuriuos asmenis, suimtus Ukrainos vyriausybės.

Tuo metu  Maskva pažymėjo, jog kalbėdamasis telefonu su Ch. Hageliu S. Šoigu paragino Jungtines Valstijas sušvelninti toną, kalbant apie Ukrainos krizę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi