Pasaulyje

2015.02.14 17:02

Prieš Marselyje bujojantį nusikalstamumą – kariuomenė?

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba2015.02.14 17:02

Marselyje bujojantis nusikalstamumas – dar vienas iššūkis Prancūzijos vyriausybei ir prezidentui Francois Hollande`ui. Pavojingiausio Marselio rajono merė ragina, kad šalies kariuomenė nuginkluotų kalašnikovo automatais ginkluotus nusikaltėlius po to, kai šį uostamiestį sukrėtė vIrtinė žmogžudysčių, praneša  LRT TV Naujienų tarnyba.

Marselyje bujojantis nusikalstamumas – dar vienas iššūkis Prancūzijos vyriausybei ir prezidentui Francois Hollande`ui. Pavojingiausio Marselio rajono merė ragina, kad šalies kariuomenė nuginkluotų kalašnikovo automatais ginkluotus nusikaltėlius po to, kai šį uostamiestį sukrėtė vIrtinė žmogžudysčių, praneša  LRT TV Naujienų tarnyba.

Marselis – ne tik pajūrio romantika, bet ir didžiulis nedarbas, jo uostas – prekybos narkotikais  centras tarp Šiaurės Afrikos, Ispanijos ir Pietų Prancūzijos, o iš jos – į Rytų ir Šiaurės Europą. Miesto gyventojai šaukiasi pagalbos – karai tarp narkotikų prekeivių, nusikaltėlių vadeivių vis žiauresni, o policijos pajėgos menkos ir bejėgės. Šiemet per tokius konfliktus nužudyta 14 žmonių. 

„Kai kuriais atvejais policijai į pagalbą turi ateiti kariuomenė. Kai matote dviejų jaunuolių kūnus, suvarpytus kalašnikovo automato, kai matote, kiek turima ginklų, kai Marselyje pastaruoju metu nužudyta 20 žmonių, reikia pasitelkti visas galimas priemones, taip pat ir kariuomenę“, – sako Marselio rajono merė Samia Ghali.

Nusikaltėlių išpuoliai įžūlūs ir teatrališki. Marselį užplūdo pigūs kalašnikovai iš Rytų Europos ir Balkanų, jie leido sustiprėti rajonų gaujoms, kurios konkuruoja su anksčiau narkotikų prekybą konroliavusiais bosais. Nusikaltėliai siautėja ir viduryje baltos dienos, bet miesto gyventojai įvairiai vertina galimybę, kad gatvėse patruliuos iki dantų ginkluoti kariai: „Jausčiausi kaip per karą kaip kokiame Irake, nors tai būtų gera priemonė prieš narkotikų prekeivius, palengvintų gyvenimą žmonėms, kuriems narkotikų prekeiviai nekelia pavojaus, bet kuriuos gali nušauti vien todėl, kad pasakys „taip“ ar „ne“; „Mes, Marselio gyventojai, jau pripratome prie nužudytų žmonių vaizdo, kad kalašnikovais bandoma spręsti kivirčus. Tai Marselis...“.

Nors kariai gatvėse Europoje nebūtų naujiena. Italijos valdžia pasiuntė kareivius į Siciliją, kai ten buvo nužudyti su mafija kovoję teisėjai. Šimtai karių buvo dislokuoti Italijos pietuose po 2008–aisiais „Comoros“ grupuotės įvykdytų kruvinų išpuolių. Bet labai abejojama, ar Prancūzijos valdžia pasiųs kariuomenę į Marselio gatves.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.