Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.28 12:56

Izraelis dviem tylos minutėmis paminėjo holokausto aukas

BNS 2014.04.28 12:56

Izraeliečiai pirmadienį ryte nutraukė savo darbus ir, aidint sirenoms, pagerbė 6 mln. žydų, žuvusių per nacių vykdytą holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.

Izraeliečiai pirmadienį ryte nutraukė savo darbus ir, aidint sirenoms, pagerbė 6 mln. žydų, žuvusių per nacių vykdytą holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.

Žydų valstybė buvo praktiškai sustojusi toms dviem minutėms, kurios būna pagrindinis Holokausto atminimo dienos, šiemet prasidėjusios sekmadienį leidžiantis saulei, elementas.

Keliuose ir gatvėse sustojo autobusai ir automobiliai. Daugelis žmonių išlipo iš savo transporto priemonių ir tas dvi minutes stovėjo tylėdami. Pėstieji taip pat stovėjo.

Radijo bangomis transliuojama melancholiška muzika ir interviu su holokaustą išgyvenusiais žmonėmis, o televizijos stotys rodo dokumentinius filmus apie šį genocidą.

Visoje šalyje rengiamos ceremonijos. Vėliau pirmadienį parlamente bus skaitomos nužudytųjų pavardės.

Šiemet Holokausto atminimo dieną specialiai paminimi daugiau kaip 400 tūkst. Vengrijos žydų, kurie buvo išžudyti 1944 metais.

Ryte Izraelio veikėjai, tarp jų – premjeras Benjaminas Netanyahu ir prezidentas Shimonas Peresas, padėjo vainikus per ceremoniją Holokausto muziejuje „Yad Vashem“.

Sekmadienį vakare per ceremoniją pradėdamas renginius, Sh. Peresas sakė, kad Izraelis ir pasaulis turi visad išlikti budrūs dėl pasaulinės antisemitizmo grėsmės.

„Negalime ignoruoti jokio antisemitizmo atvejo, jokio sinagogos išniekinimo, jokio kapinėse, kur palaidotos mūsų šeimos, sudaužyto antkapio“, – sakė jis.

„Negalime ignoruoti niuansuotų neonacių kraštutinių dešiniųjų partijų, kurios kelia pavojų kiekvienam žmogui ir yra perspėjimas visoms tautoms, kilimo“, – pažymėjo prezidentas.

B. Netanyahu pasinaudojo proga dar kartą perspėti dėl egzistencinės grėsmės, kurią žydų valstybei keltų branduolinį ginklą turintis Iranas.

„Šiandien vėl susiduriame su konkrečiais faktais ir realiu pavojumi. Iranas ragina mus sunaikinti – jis kuria branduolinį ginklą“, – sakė jis ir paragino pasaulį imtis veiksmų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi