Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.28 10:13

Britanijoje vyks derybos dėl išvogto Ukrainos turto

BNS 2014.04.28 10:13

Britanija antradienį organizuos kelias tarptautines derybas, kurių tikslas – sugrąžinti Ukrainai aktyvus, kaip manoma, pavogtus valdant nuverstam prezidentui Viktorui Janukovyčiui.

Britanija antradienį organizuos kelias tarptautines derybas, kurių tikslas – sugrąžinti Ukrainai aktyvus, kaip manoma, pavogtus valdant nuverstam prezidentui Viktorui Janukovyčiui.

Tarptautinis Ukrainos forumas dėl turto grąžinimo (UFAR), vadovaujamas Britanijos ir Jungtinių Valstijų, pirmadienį atskleidė detalių apie būsimas derybas, kurios esą bus „svarbi gairė Ukrainai“.

UFAR tikisi mobilizuoti tarptautinę bendruomenę, siekdamas surasti ir grąžinti pavogtus aktyvus, o toks procesas pasiųs „stiprią žinią, kad neliks nebaudžiami tie, kas vykdo tokius neteisėtus veiksmus“.

Londone vyksiančiame dviejų dienų susitikime dalyvaus aukšti vyriausybių pareigūnai, prokurorai ir finansų centrų bei tarptautinių organizacijų atstovai, sakoma, pranešime, kurį paskelbė Britanijos vidaus reikalų ministerija.

Britanijos vidaus reikalų ministrė Theresa May sakė, kad susitikimas rodo tarptautinį palaikymą ukrainiečiams.

„Imdamosi skubių ir neatidėliotinų žingsnių užtikrinti politinį ir ekonominį stabilumą, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Valstijos ir platesnės tarptautinė bendruomenė jau pademonstravo stiprų įsipareigojimą Ukrainos žmonėms, – pridūrė ji. – Šis forumas suteikia tolesnę galimybę parodyti mūsų tęsiamą palaikymą.“

„Remdamasis mūsų patirtimi aktyvų grąžinimo srityje, (forumas) taip pat vykdys praktinį vadovavimą ir pagalbą Ukrainos vyriausybei, nustatant ir sugrąžinant turtą, išvogtą valdant Janukovyčiaus režimui, taip pat pradedant politines ir ekonomines reformas“, – aiškino Th. May.

Tuo tarpu JAV generalinis prokuroras Ericas Holderis sakė, kad Vašingtonas palaiko savo tarptautinius partnerius, „mums pasiryžus palaikyti Ukrainos lyderius ir piliečius kovoje su korupcija“.

„Jungtinės Valstijos niekada nesiliaus kovojusios kartu su Ukraina ir jos partneriais, siekdamos užtikrinti atskaitingumą, stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir nestabilumą atremiant ryžtu – ir tvirta diplomatija“, – pabrėžė jis.

V. Janukovyčius buvo nuverstas vasario pabaigoje, vykstant kelis mėnesius trukusiems dideliems protestams. Tuos neramumus išprovokavo jo sprendimas atsisakyti pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga (ES) ir grįžti prie glaudesnių ryšių su Rusija.

Nuverstas prezidentas pabėgo iš Ukrainos į Rusiją ir dabar, kaip pranešama, gyvena užmiesčio name netoli Maskvos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi