Pasaulyje

2014.04.27 19:52

Pirmadienį V. Putinas gali likti be pinigų

15min.lt2014.04.27 19:52

Jau pirmadienį JAV prezidento Baracko Obamos administracija gali paskelbti naujas sankcijas Rusijai. Apie tai praneša „The New York Times“.

Jau pirmadienį JAV prezidento Baracko Obamos administracija gali paskelbti naujas sankcijas Rusijai. Apie tai praneša „The New York Times“.

„The New York Times“ pabrėžia, jog šįkart sankcijos gali būti nukreiptos prieš asmeninius Rusijos prezidento Vladimiro Putino finansininkus.

„B. Obamos administracija siunčia signalą, kad ji žino, kur Rusijos lyderis saugo savo turtus, ir galiausiai jis tiesiogiai arba netiesiogiai gali pajusti sankcijų jėgą“, – rašoma straipsnyje.

Dar didesnę ekonominių sankcijų jėgą pirmiausia gali pajusti Rusijos turtuoliai Genadijus Timčenko, Jurijus Kovalčukas, Arkadijus bei Borisas Rotenbergai, kurie jau buvo įtraukti į kovo 20 d. JAV paskelbtų asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą. Manoma, kad jų valdomi milijardiniai verslai iš tiesų priklauso V. Putinui. Visi šie verslai yra tarptautiniai, tad sankcijos jiems būtų skausmingos.

Skaičiuojama, kad V. Putinas verslo magnatų rankomis valdo nuo 40 milijardų iki 70 milijardų JAV dolerių vertės turtą.

Manoma, kad sankcijos, be kita ko, gali būti pritaikytos Rusijos naftos giganto „Rosneft“ vadovui Igoriui Sečinui ir dujų koncerno „Gazprom“ vadovui Aleksejui Mileriui, taip pat Rusijos geležinkelių vadovui Vladimirui Jakuninui.

„Anksčiau kai kurie B. Obamos administracijos atstovai pasisakė už tai, kad būtų paviešinta informacija apie V. Putino sukauptus turtus, kad rusai pamatytų tikrąjį savo valdovą. Tačiau kol kas šiai idėjai priešinamasi Baltuosiuose rūmuose“, – rašoma straipsnyje.

„The New York Times“ teigia, kad kai kurie įstatymų leidėjai Kongrese ieško galimybių priimti įstatymus, kurie priverstų JAV Vyriausybę paskelbti, kokio dydžio turtą valdo V. Putinas.

Sekmadienį B. Obama pareiškė, kad atėjo laikas JAV ir Europos Sąjungai kartu paskelbti naujas sankcijas Rusijai, nes ši nepadarė nieko, jog vykdytų Ženevos susitarimą ir neeskaluotų įtampos Ukrainoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.