Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Charkove ir Donecke prasidėjo separatistų mitingai, užimta televizija

Charkove uždaryta centrinė Laisvės aikštė, kurioje prasidėjo prorusiškų jėgų mitingas. Jo dalyviai reikalauja federalizuoti Ukrainą ir regionams suteikti autonomiją. Toks pats mitingas vyksta ir Donecke. Užimta televizija Donecke. Prorusiški kovotojai apsupo Ukrainos pajėgas Kramatorsko oro uoste.

Charkove uždaryta centrinė Laisvės aikštė, kurioje prasidėjo prorusiškų jėgų mitingas. Jo dalyviai reikalauja federalizuoti Ukrainą ir regionams suteikti autonomiją. Toks pats mitingas vyksta ir Donecke. Užimta televizija Donecke. Prorusiški kovotojai apsupo Ukrainos pajėgas Kramatorsko oro uoste.

23.31 val. Ukrainos kariuomenė pasirengė gintis

Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad prie pietinių Ukrainos sienų dislokuotose pajėgose paskelbta kovinė parengtis.

Kariuomenė kovai parengė zenitinius-raketinius kompleksus, kuriais bus bandoma apsaugoti oro erdvę nuo Rusijos naikintuvų.

Prie sienos dislokuotuose kariniuose daliniuose pravesti mokymai, kariai šaudė iš visų pabūklų, kuriuos turi.

21.37 val. Doneckas jau transliuoja rusišką proppagandą

Doneceke prorusiški separatistai, be milicijos pasipriešinimo užėmę televizijos kompanijos pastatą, privertė televizijos technikus išjungti ukrainietiškus kanalus ir pradėti transliuoti Rusijos propagandinę televiziją „Rossija 24“.

„Novosti Donbasa“ praneša, kad separatistai jau išėjo iš televizijos pastato, bet paliko jame savo apsaugą ir televizijos specialistus.

Milicija separatistams netrukdė, nes jie esą nepažeidė viešosios tvarkos, nekonfliktavo su milicija. Separatistai į televizijos pastatą pateko išlaužę vartus.

21.36 val. Kramatorske rusų diversantai pasitraukė

Kramatorsko oro uoste įsitvirtinusius Ukrainos karius apsupę ir šturmuoti grasinę rusų diversantai netikėtai pasitraukė.

Apie tai savo profilyje „Facebook“ pranešė Dmitrijus Tymčukas. Jo teigimu, diversantai pasitraukė sulaikę transportą, kuriuo į oro uostą buvo gabenami maisto produktai.

20.14 val. Išlaisvintas vienas ESBO misijos narys

Slovjanske po derybų išlaisvintas vienas ESBO karinės misijos narys. Jis su ESBO derybinės grupės nariais jau paliko miestą, paneša „RIA Novosti“. Teigiama, kad separatistai paleido Švedijos pilietį. Jį nuspręsta paleisti dėl to, jog vyras serga diabetu.

Separatistų nelaisvėje lieka dar 10 misijos narių.

20.13 val. Kramatorske rusų diversantai rengiasi šturmuoti apsuptų Ukrainos karių pozicijas

Naujienų aentūros „Unian“ duomenimis, Kramatorsko oro uoste apsupti Ukrainos kariškiai rengiasi šturmui.

Pasak šaltinių, Slovjanske pastarosiomis dienomis vietinius separatistus pakeitė Rusijos specialiųjų pajėgų diversantai, kurie per Mariupolį atvyko iš Krymo. Jie rengiasi šturmuoti Kramatorske apsuptus Ukrainos karius ir paimti juos į nelaisvę.

20.12 val. Riaušės Charkove

Charkove eitynių už vieningą Ukrainą dalyvius – futbolo klubų „Metalist“ ir „Dniepr“ sirgalius – užpuolė žmonės, prisisegę Georgijaus juosteles. Jas dėvi prorusiški separatistai.

Kaip praneša „Interfax-Ukraina“, eitynių dalyvius separatistai apmėtė akmenimis ir lazdomis. Kai kurie liudininkai teigia, jog aidėjo ir šūviai. Per muštynes yra sužeistųjų, kai kuriems vyrams praskeltos galvos. Sužeistuosius išsivežė medikai.

18.07 val. Kramatorske separatistai apsupo Ukrainos specialiąsias pajėgas

Prorusiški kariškiai apsupo Kramatorsko oro uostą, kurį kontroliuoja Ukrainos specialiosios pajėgos. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė žurnalistas Eugenijus Laueris.

Oro uoste apsupti Ukrainos saugumo tarnybos specialiosios paskirties grupės „Alfa“ ir vidaus kariuomenės dalinio „Omega“ pareigūnai. „Vyrai ratu užėmė gynybines pozicijas. Jie prašo palaikymo sunkiąja technika ir sraigtasparniais“, – rašo žurnalistas Eugenijus Ševčenko.

E. Lauerio teigimu, prorusiškos pajėgos yra gausesnės: „Ukrainos armijos vadovybė atsisakė suteikti sunkiąją techniką, transporto nėra, sraigtasparnių nėra, žmonės apsupti“.

Penktadienį separatistai granatsvaidžiu Kramatorske susprogdino karinį sraigtasparnį Mi-8. Ukrainos pajėgos Krematorsko Oro uostą iš separatistų atsikovojo balandžio 15 d.

18.05 val. Donecke užimta televizija

Pamitingavusi separatistų kolona patraukė link „Donecko srities televizijos ir radijo kompanijos“ pastato. Separatistai šaukė, kad turi savo radiją, bet jų niekas neįleidžia į televiziją. Jie šaukė žmones eiti link televizijos pastato, kad ši teisingai rodytų, kas vyksta.

Vėliau pranešta, kad separatistai užėmė televizijos pastatą. „Interfax-Ukraina“ duomenimis, pastatas užimtas be šūvių ir pasipriešinimo. Protestuotojai tik išlaužė vartus.

Be to, Donecke jau platinami nauji „Donecko liaudies respublikos pinigai“.

AFP/Scanpix nuotr.

17.30 val. Vokietija rekomenduoja piliečiams vengti kelionių į Rytų Ukrainą

Vokietijos užsienio reikalų ministerija sekmadienį paskelbė pranešimą, kuriame griežtai patariama vokiečiams vengti kelionių į rytinius Ukrainos miestus dėl susidariusios įtemptos situacijos. Ministerija taip pat įspėjo, kad žurnalistai rizikuoja būti sulaikyti separatistų regione, skelbia „Reuters“.

15.57 val. M. Chodorkovskį Rytų Ukrainoje pertraukinėjo prorusiški aktyvistai

Buvusį Rusijos magnatą Michailą Chodorkovskį Rytų Ukrainos Donecko mieste sekmadienį pertraukinėjo įpykę promaskvietiški aktyvistai, jam nebuvo leista įeiti į šio separatistų kontroliuojamo miesto rotušę.

15.42 val. Charkove ir Donecke laukiama riaušių: prasidėjo separatistų mitingai

Charkove uždaryta centrinė Laisvės aikštė, kurioje prasidėjo prorusiškų jėgų mitingas. Jo dalyviai reikalauja federalizuoti Ukrainą ir regionams suteikti autonomiją. Toks pats mitingas vyksta ir Donecke.

Donecke prie Lenino paminklo sumontuota scena, šalia stovi keletas palapinių, groja muzika. Žmonių susirinko nedaug, praneša gazeta.ru. Jie rankose laiko separatistų paskelbtos Donecko liaudies respublikos vėliavas.

Mitingo šūkis: „Donbasas – Rusija. Mes kartu!“ Renginio pabaigoje planuojamas Rusijos estrados žvaigždžių pasirodymas.

Į mitingą kol kas susirinko apie 300 prorusiškų jėgų rėmėjų. Nuo scenos skamba raginimai bet tokiomis priemonėmis kovoti prieš „Kijevo chuntą“, o taip pat raginama privalomai dalyvauti gegužės 11 d. numatytame referendume, kuriame bus siekiama atsiskirti nuo Ukrainos.

M. Chodorkovskis, Reuters/Scanpix nuotr.

14.28 val. Ukrainos separatistai atvedė sulaikytą ESBO komandą į spaudos konferenciją

Prorusiški separatistai Rytų Ukrainos Slovjansko mieste sekmadienį į spaudos konferenciją atvedė aštuonis sulaikytus Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) tarptautinės karinio stebėjimo misijos narius.

13.45 val. B. Obama ragina suduoti vieningą „atsakomąjį smūgį“ Rusijai

JAV prezidentas Barackas Obama teigė sekmadienį, kad JAV ir Europa turi suvienyti pajėgas įvedant sankcijas Rusijai, kad būtų užkirstas kelias situacijos destabilizavimui Ukrainoje, kur prorusiškai nusiteikę separatistai trečią dieną nepaleidžia sulaikytų aštuonių tarptautinių karinių stebėtojų, skelbia „Reuters“.

12.24 val. Separatistai tyčiojosi iš pagrobtų Ukrainos saugumo karininkų

Prorusiški separatistai skelbia paėmę į nelaisvę tris Ukrainos specialiojo būrio „Alfa“ pareigūnus, rašo unian.net

Separatistai teigia Ukrainos saugumo tarnybos karininkus pagrobę Gorlovkos kaime naktį iš šeštadienio į sekmadienį bei atvežę į Slovjansko mieste esantį Ukrainos saugumo tarnybos pastatą, kuriame separatistai įsirengė štabą.

Paimtus įkaitus separatistai susodino be kelnių, surištomis rankomis ir vertė atsakinėti į Rusijos žiniasklaidos klausimus. Žmonės buvo sumušti – matyti mėlynės ir sumušimai.

Vaizdo įrašas ir nuotraukos pasirodė rusiškame tinklapyje Komsomolskaja pravda.

12.14 val. Sulaikyti ESBO stebėtojai yra „karo belaisviai“, sako Ukrainos separatistai

Prorusiški Ukrainos separatistai, kurie laiko tarptautinę Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) stebėtojų komandą, sekmadienį sakė, kad sulaikytieji yra „karo belaisviai“.

12.12 val. Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija (ESBO) sekmadienį paskelbė, kad derybininkų komanda vyksta į Slovjanską Rytų Ukrainoje siekti aštuonių karinių stebėtojų, kuriuos laiko prorusiški separatistai, paleidimo.

„Jie šiandien turėtų būti šiame regione, – sakė ESBO atstovė Tatjana Bajeva. – Tikimės, kad galėsime pateikti daugiau informacijos, kai jie atvyks ir pradės kalbėtis – jei pradės kalbėtis“.

Atstovė negalėjo pasakyti, kiek derybininkų vyksta į Slovjanską, kur penktadienį ginkluoti separatistai sulaikė keturis vokiečius, lenką, čeką, švedą ir daną, drauge su penkiais ukrainiečiais.

Derybininkai siunčiami iš atskiros, 100 narių specialios ESBO stebėjimo misijos, kuri jau yra Ukrainoje.

Separatistai Slovjanske, kurį užėmė prieš dvi savaites, sako, kad ESBO kariniai stebėtojai yra „NATO šnipai“ ir kad juos galima „išmainyti į jų pačių kalinius“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi