Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV Iždo departamento vadovas: sankcijos Rusijai daro poveikį

BNS 2015.09.08 13:45

JAV iždo sekretorius Jackas Lew penktadienį interviu radijui sakė, kad Rusijai dėl veiksmų Ukrainoje įvestos sankcijos daro poveikį.

JAV iždo sekretorius Jackas Lew penktadienį interviu radijui sakė, kad Rusijai dėl veiksmų Ukrainoje įvestos sankcijos daro poveikį.

„Jei pažvelgtumėte į sąlygas nuo to laiko, kai pradėjome įvedinėti sankcijas, tai jos turi poveikį. Net rusai pripažįsta, kad jos turi poveikį“, – sakė J. Lew „American Public Radio“ laidai „Marketplace“.

„[Rusija] negali toliau pažeidinėti Ukrainos suvereniteto [...], nesusidurdama su papildomomis ir griežtesnėmis sankcijomis. Mes pasirengę imtis veiksmų ir dirbame su savo tarptautiniais partneriais, siekdami užtikrinti, kad kuomet tai darysime, darytume tai efektyviai“, – sakė jis.

Pasak J. Lew, jis netiki, kad Rusijoje sankcijos „vertinamos nerimtai“.

„Įvedėme sankcijas kai kuriems iš reikšmingiausių žmonių Rusijoje, artimiems prezidentui. Įvedėme sankcijas bankui, kuriame jie visi laiko pinigus. Matome daug ženklų, kad tai turi poveikį“, – pažymėjo jis.

„Tikslas yra pakenkti Rusijos ekonomikai padarant mažiausią būtiną žalą JAV ir pasaulio ekonomikai, – sakė J. Lew. – Mes leidome aiškiai suprasti, kad esame pasirengę imtis griežtesnių veiksmų ir pasirengę absorbuoti to pasekmes, jei reikės.“

J. Lew taip pat sakė, kad griežtesnės sankcijos turėtų įtakos pasaulio ekonomikai.

„Be abejo, jei nutraukiamas verslas su tokia didele šalimi kaip Rusija, atsiranda padarinių už tokios šalies ribų“, – pažymėjo jis.

„Kai kurios Amerikos bendrovės jau jaučia tam tikrą gnybtelėjimą, taip pat ir kai kurie Europos verslininkai jaučia panašų gnybtelėjimą. Didžiausia našta tenka Rusijai. Toks ir yra tikslas: siekiama paveikti Rusijos ekonomiką“, – pridūrė J. Lew.

Jungtinės Valstijos, Kanada ir Europos Sąjunga taiko finansines sankcijas – po Krymo aneksijos įšaldytos sąskaitos dešimtims Rusijos ir prorusiškų pareigūnų.

Šeštadienį Didžiuoju septynetu vadinama turtingųjų valstybių grupė sutarė nuo pirmadienio skelbti naujas sankcijas Maskvai.

Bendrame pareiškime G7 valstybės paskelbė, kad jos „greitai imsis veiksmų papildomoms sankcijoms Rusijai įvesti“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi