Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

B. Obama peikė Šiaurės Korėją kaip „valstybę pariją“

BNS 2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja yra „valstybė parijas“, kurios smarkiai militarizuota siena su Pietų Korėja žymi „laisvės ribą“, šeštadienį amerikiečių kariams Seule sakė JAV prezidentas Barackas Obama.

Šiaurės Korėja yra „valstybė parijas“, kurios smarkiai militarizuota siena su Pietų Korėja žymi „laisvės ribą“, šeštadienį amerikiečių kariams Seule sakė JAV prezidentas Barackas Obama.

Prezidentas, kuris baigia dviejų dienų vizitą Pietų Korėjoje, pažymėjo, kad nesibaigiantis Pchenjano branduolinių ginklų siekis yra „kelias, vedantis tik į dar didesnę izoliaciją“.

Šitaip jis kalbėjo, kai iš palydovo darytos nuotraukos parodė, kad Šiaurės Korėja gali rengtis jau ketvirtam savo branduoliniam bandymui, nors tarptautinė bendrija jai yra įvedusi griežtas sankcijas.

Keliomis valandomis anksčiau Pchenjano valstybinė žiniasklaida paskelbė, kad Šiaurės Korėja jau dvi savaites laiko JAV pilietį, dėl jo „neapdairaus elgesio“ per imigracijos kontrolę.

B. Obama nepaminėjo to vyro, kuris, pasak Pchenjano, yra 24 metų Milleris Matthew Toddas, bet sakė, kad siena tarp Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos skiria dvi labai skirtingas vietas.

„38-oji lygiagretė dabar egzistuoja ir kaip kontrastas tarp pasaulių, taip pat, kaip siena tarp valstybių, tarp visuomenės, kuri yra atvira, ir visuomenės, kuri yra uždara“, – sakė jis.

„(Tai siena) tarp demokratijos, kuri auga, ir valstybės parijo, kuri verčiau badu marins savo žmones, nei duos peno jų viltims ir svajonėms“, – sakė B. Obama.

„Laisvė nėra atsitiktinumas. Pažanga nėra atsitiktinumas. Demokratija nėra atsitiktinumas. Tai dalykai, už kuriuos reikia kovoti ... Ir jais reikia nuolat rūpintis, ir būtinai (juos) ginti. O čia, prie laisvės ribos jie yra (ginami)“, – pažymėjo JAV prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi