Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Nužudytą ukrainiečių politiką buvo užpuolusi priešiška minia

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos Horlivkos miesto tarybos narys, kurio numanomas kankinimas ir nužudymas drauge su kitais dalykais paskatino vyriausybę atnaujinti puolimą šalies rytuose, prieš savo dingimą buvo užpultas priešiškos prorusiškos minios, rodo filmuota to incidento medžiaga.

Ukrainos Horlivkos miesto tarybos narys, kurio numanomas kankinimas ir nužudymas drauge su kitais dalykais paskatino vyriausybę atnaujinti puolimą šalies rytuose, prieš savo dingimą buvo užpultas priešiškos prorusiškos minios, rodo filmuota to incidento medžiaga.

Trečiadienį naujienų svetainėje gorlovka.ua paskelbtoje medžiagoje matyti piktos scenos prie rotušės Horlivkoje, kuri yra tarp separatistų bastionų Donecko ir Slovjansko. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip tarybos narį Volodymyrą Rybaką tampo keli vyrai, tarp jų – kaukėtas žmogus maskuojamąja uniforma, o kiti žmonės jį plūsta.

V. Rybakas bandė nukabinti separatistinės Donecko respublikos vėliavą, rašo minėta svetainė. Tik per mano lavoną tu nukabinsi tą vėliavą“, – V. Rybakui šaukia vienas vyras civiliais drabužiais, kai politikas bando patekti į rotušę.

Paskui pasirodo du uniformuoti milicininkai, bet tik vienas jų nesėkmingai bando įsikišti. Po kelių minučių atrodo, kad V. Rybakas gali nueiti. Ukrainos vidaus reikalų ministerija pranešė, jog liudininkai matė, kaip vėliau tą pačią dieną V. Rybaką kaukėti vyrai maskuojamomis uniformomis grūda į automobilį. Jo lavonas šeštadienį buvo rastas netoli Slovjansko.

Atrodo, kad V.Rybakas ir dar vienas vyras, kurio tapatybė nenustatyta, buvo kankinami ir dar gyvi įmesti į upę nuskęsti, padarė išvadą milicija.

Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas, kuris, kaip ir V.Rybakas, priklauso buvusios premjerės Julijos Tymošenko vadovaujamai partijai „Batkivščyna“ („Tėvynė“), šias žmogžudystes vadino pagrindu tam, kad būtų atnaujinta kol kas riboto masto operacija prieš ginkluotus separatistus, kurie užėmė maždaug tuziną miestų ir administracinių pastatų daugiausia rusakalbių gyvenamoje Rytų Ukrainoje.

„Teroristai, kurių įkaitais faktiškai tapo visas Donecko regionas, peržengė ribą, pradėję kankinti ir žudyti Ukrainos patriotus. Jie įžūliai metė iššūkį ne vien mūsų šaliai, bet ir visai tarptautinei bendruomenei, demonstratyviai išsityčioję iš sprendimų, priimtų (praeitą savaitę vykusioje taikos konferencijoje) Ženevoje“, – pridūrė O. Turčynovas.

Ukrainiečių pareigūnai, kurie valdžią perėmė masiniams protestams nuvertus Kremliaus remiamą prezidentą, pripažįsta, kad dėl korupcijos ir prorusiškų elementų milicija ir saugumo tarnyba SBU negali pasipriešinti Rusijos specialiųjų pajėgų veiklai siekiant organizuoti ginkluotus separatistus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.