Jungtinės Valstijos pasiūlė Ukrainai naują 50 mln. dolerių pagalbos ekonominėms ir politinėms reformoms paketą, antradienį, Kijeve lankantis JAV viceprezidentui Joe Bidenui, paskelbė Baltieji rūmai.
Jungtinės Valstijos pasiūlė Ukrainai naują 50 mln. dolerių pagalbos ekonominėms ir politinėms reformoms paketą, antradienį, Kijeve lankantis JAV viceprezidentui Joe Bidenui, paskelbė Baltieji rūmai.
Vašingtonas taip pat pasiūlė papildomą 8 mln. dolerių neletalinę karinę pagalbą, kuri, be kitų dalykų, apims radijo ryšio ir transporto priemones, sakoma pareiškime, kurį Kijeve paskelbė J. Bideno darbuotojai.
Nedidelė palyginti su Ukrainos poreikiais ir Vašingtono jau anksčiau pažadėtomis 1 mlrd. dolerių paskolų garantijomis pagalba kartu su J. Bideno vizitu yra akivaizdus paramos ženklas naujajai Kijevo vyriausybei, kuri atėjo į valdžią nuvertus Kremliaus remtą prezidentą, parodytas tęsiantis konfrontacijai su Rusija.
„Jungtinės Valstijos įsipareigojusios užtikrinti, kad tik patys ukrainiečiai, be išorės jėgų gąsdinimo ar prievartos, galėtų lemti savo šalies ateitį “, – sakoma pareiškime.
Pareiškime pažymima, kad Vašingtonas pasirengęs toliau teikti pagalbą Ukrainai po gegužės 25 dieną įvyksiančių valstybės vadovo rinkimų, ir teigiama, kad 11,4 mlrd. dolerių iš šio pagalbos paketo bus skirta užtikrinti to balsavimo sąžiningumą.
Amerikiečių ekspertai taip pat padės Ukrainai ieškoti būdų mažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų ir kovoti su korupcija.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.