Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Prezidento rinkimai Sirijoje vyks birželio trečiąją

ELTA 2015.09.08 13:45

Parlamento pirmininkas pirmadienį paskelbė, kad prezidento rinkimai Sirijoje vyks birželio 3 dieną, praneša „Reuters“.

Parlamento pirmininkas pirmadienį paskelbė, kad prezidento rinkimai Sirijoje vyks birželio 3 dieną, praneša „Reuters“.

Manoma, kad rinkimus tikriausiai laimės trečios kadencijos sieksiantis prezidentas Basharas al-Assadas, vos prieš kelias dienas pareiškęs, kad jo pajėgos laimi pilietinį karą šalyje.

Pilietinis karas, kilęs valdant B. al-Assadui, jau nusinešė daugiau nei 150 tūkst. žmonių gyvybes, o milijonus sirų paliko be pastogės.

Pagal Sirijos konstituciją, rinkimai turi įvykti iki liepos, nors tarptautinės jėgos, kurios palaiko B. al-Assado priešininkus, apibūdino planus surengti rinkimus kaip „demokratijos parodiją“.

B. al-Assadas nėra pranešęs, ar jis dalyvautų rinkimuose, bet jo sąjungininkai Rusijoje ir Libano šiitų judėjime „Hezbollah“ spėja, kad jis rinkimuose dalyvaus ir laimės.

Informuodamas apie rinkimus valstybinėje televizijoje, parlamento pirmininkas Mohamedas Jihadas al-Lahamas teigė, kad kandidatų paraiškos dalyvauti rinkimuose bus priimamos iki gegužės 1 d.

Žiniasklaidos teigimu, balandžio viduryje B. al-Assadas skelbė, kad dėl pasiektų pergalių prieš sukilėlius konfliktas šalyje pasiekė „lūžio momentą“.