Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.21 22:43

Tradiciniame Bostono maratone – neregėtos saugumo priemonės

ELTA, BNS 2014.04.21 22:43

Tūkstančiai bėgikų ruošiasi dalyvauti tradiciniame Bostono maratone, kuriame imtasi beprecedenčių saugomo priemonių, praneša BBC.

Tūkstančiai bėgikų ruošiasi dalyvauti tradiciniame Bostono maratone, kuriame imtasi beprecedenčių saugomo priemonių, praneša BBC.

Per praėjusių metų maratoną dvi bombos sprogo netoli finišo linijos, nusinešdamos trijų žmonių gyvybes, daugiau nei 260 žmonių buvo sužeisti.

Bet šis išpuolis neatbaidė bėgikų nuo dalyvavimo pirmadienio renginyje. Daugiau nei 36 000 dalyvių ketina startuoti maratone, o tai 9 000 bėgikų daugiau nei įprastai.

Renginyje tikimasi sulaukti pusės milijono žiūrovo. Jiems teks praeiti tikrinimo postus, taip pat nebus galima neštis kuprinių, tik permatomus maišelius.

BBC korespondento teigimu, dar nė viename maratone nebuvo imtasi tiek saugumo priemonių: didelės teisėsaugos institucijų pajėgos iš Masačūsetso ir kitų valstijų mobilizuotos apsaugoti maratono maršrutą. Masačūsetso gubernatoriaus Devalo Patricko teigimu, papildomos saugumo priemonės užtikrins „labai saugią“ atmosferą.

Kaltinamasis sprogdinimu Džocharas Carnajevas prieš teismą stos lapkritį. Jis teigia esąs nekaltas dėl 30 jam iškeltų kaltinimų, už 17 iš jų jam gresia mirties bausmė. Prokurorai teigia, kad Dž. Carnajevas su vyresniuoju broliu Tamerlanu, nukautu per susišaudymą su policija, susprogdino du sprogstamuosius užtaisus.

Pirmadienį vykusio Bostono (JAV) maratono nugalėtojos titulą tarp moterų apgynė Rita Jeptoo iš Kenijos, kuriai tai buvo jau trečioji pergalė šio maratono istorijoje.

Bostono maratono nugalėtoju tarp vyrų tapo Eritrėjoje gimęs JAV bėgikas Mebrahtomas Keflezighi. Jis tapo pirmuoju amerikiečiu po Grego Meyerio (1983), kuriam pavyko tapti šio maratono nugalėtoju.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi