Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.18 10:08

Antisemitizmas Ukrainoje: Donecke registruojami žydai

DELFI.lt 2014.04.18 10:08

Pasaulio lyderiai ir žydų organizacijos visame pasaulyje pasmerkė faktą, jog Ukrainos Donecko mieste buvo dalinamos skrajutės, kuriose žydai raginami „registruotis“ pas prorusiškai nusiteikusius maištininkus, perėmusius vietos valdžią, ir taip padėti prisijungti prie Rusijos, skelbia usatoday.com.

Pasaulio lyderiai ir žydų organizacijos visame pasaulyje pasmerkė faktą, jog Ukrainos Donecko mieste buvo dalinamos skrajutės, kuriose žydai raginami „registruotis“ pas prorusiškai nusiteikusius maištininkus, perėmusius vietos valdžią, ir taip padėti prisijungti prie Rusijos, skelbia usatoday.com.

Skelbiama, jog iš sinagogos išeinantiems žydams Donecke buvo dalinamos skrajutės, kuriose teigiama, jog miesto žydai privalo pateikti turimos nuosavybės sąrašą ir susimokėti registracijos mokestį – priešingu atveju bus panaikinta jų pilietybė, grės deportacija, o turtas bus konfiskuotas.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry teigia, jog skrajutėse pateikti reikalavimai „daugiau nei nepriimtini“ – jis pasmerkė šios iniciatyvos sumanytojus.

JAV ambasadorius Ukrainoje Geoffrey Pyattas pavadino skrajutes „rimta problema“. Asmuo, kurio pavardė nurodoma skrajutėse – Denis Pušilinas, įvardijamas kaip „Donecko laikinosios valdžios vadovas“ – teigia su šiuo reikalu neturįs nieko bendro.

D. Pušilinas, vadovaujantis prorusiškam judėjimui Donecke, pripažįsta, jog skrajutės buvo dalinamos prisidengus jo organizacijos vardu, tačiau neigia su jomis susijęs.

Ką galima perskaityti tarp eilučių

Skrajutė prasideda kreipiniu „Brangieji Ukrainos žydai“, joje teigiama, jog visi vyresni nei 16 metų žydai privalo kreiptis į Donecko regioninės valdžios administraciją ir „užsiregistruoti“.

Skelbiama, jog tokių priemonių prorusiškai nusiteikusiems aktyvistams tenka imtis dėl to, jog praeityje Ukrainos žydai palaikė Stepaną Banderą, Ukrainos nacionalistų judėjimo, kuris kovojo už Ukrainos nepriklausomybę Antrojo pasaulinio karo metais, lyderį ir jo žmones. Kitaip tariant, baiminamasi, jog žydai gali prieštarauti prorusiškos Donecko respublikos idėjai.

Skrajutėse nurodoma, jog žydai turi pateikti asmens dokumentus ir dokumentus, įrodančius, jog jų turimas nekilnojamasis turtas tikrai priklauso jiems, ta pati taisyklė galioja ir automobiliams.

Jeigu reikalavimo nepaisys, Donecko žydams gresia netekti pilietybės ir būti „iškeldintiems iš šalies konfiskuojant turtą“. Būtina susimokėti ir 50 dolerių registracijos mokestį.

Provokacija?

Donecko žydų bendruomenė paskelbė pareiškimą, kuriame skrajučių dalinimą įvardija kaip „galimą provokaciją“. Kaimyninio Dniepropetrovsko vyriausiasis rabinas Samuelis Kaminezki teigia: „Reikia padaryti viską, kad atsakingi asmenys būtų sučiupti. Visiems labai svarbu žinoti, jog tai netiesa. Donecko žydai nedarys to, ko iš jų reikalauja“, – teigia rabinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi