Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.17 19:59

Ženevos derybose dalyvaujantys diplomatai ruošia bendrą pareiškimą dėl Ukrainos

BNS 2014.04.17 19:59

Ženevoje užsitęsė aukšto lygio JAV, Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos pareigūnų derybos dėl krizės Ukrainoje, jų dalyviams siekiant priimti bendrą sprendimą, kaip sumažinti susidariusią įtampą.

Ženevoje užsitęsė aukšto lygio JAV, Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos pareigūnų derybos dėl krizės Ukrainoje, jų dalyviams siekiant priimti bendrą sprendimą, kaip sumažinti susidariusią įtampą.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui kritikuojant JAV ir Europos Sąjungą dėl, jo žodžiais, dvigubų standartų taikymo ir išreiškus viltį, kad jam nereikės dislokuoti kariuomenės Ukrainoje, viena Rusijos pareigūnė informavo, jog keturšalėse derybose dalyvaujantys derybininkai ruošia „svarbų“ pareiškimą, kuris bus paskelbtas viešai.

„Jie kažką ruošia, dokumentą ar pareiškimą. Jis gali būti pateiktas raštu arba žodžiu“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova naujienų agentūrai „The Associated Press“, kol žurnalistai laukė Sergejaus Lavrovo spaudos konferencijos po daugiau nei keturias valandas trukusių derybų prabangiame viešbutyje. – Jame bus kažkas svarbaus“.

Kaip Vokietijos naujienų agentūrai dpa sakė vienas diplomatų, turėjusios baigtis 15 val. derybos buvo pratęstos. Taip pat pranešama, kad JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Rusijos ministras pirmininkas S. Lavrovas dar susitiko pasikalbėti vieni du.

Ukraina tikisi, kad derybos sušvelnins nesutarimus ir nuramins Rusiją, nors JAV ruošia naujas sankcijas Maskvai, bausdamos ją už, kaip manoma, neramumų kurstymą.

Tuo tarpu Rusija laikosi savo strategijos: nustumti Vakarus kuo toliau, neišprovokuojant jos finansų ir energetinį sektorius suluošinsiančių sankcijų, taip pat karinės konfrontacijos su NATO.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi