Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.17 18:08

A. Jaceniukas: įvykdžiusi Asociacijos sutarties reikalavimus Ukraina stos į ES

BNS 2014.04.17 18:08

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas yra įsitikinęs, kad Kijevui šimtu procentų įvykdžius Asociacijos su ES sutartį bei jos ekonominę dalį, šalis stos į Europos Sąjungą.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas yra įsitikinęs, kad Kijevui šimtu procentų įvykdžius Asociacijos su ES sutartį bei jos ekonominę dalį, šalis stos į Europos Sąjungą.

„Mes žengėme pirmąjį žingsnį narystė link, kai pasirašėme politinę Asociacijos sutarties dalį, antras žingsnis – šios sutarties ekonominės dalies pasirašymas; trečias žingsnis – Sutarties įvykdymas, ir tuomet mus pačius pakvies“, – sakė jis žurnalistams Kijeve ketvirtadienį.

Jis dar priminė, kad pagal Asociacijos sutartį su ES bet kuri šalis gali prašyti narystės šioje Sąjungoje.

Kaip pranešama unian.com tinklalapyje, ne tik Ukraina, bet ir kitos Rytų partnerystės šalys turi perspektyvą tapti ES narėmis, jeigu jos laikysis demokratijos principų. Tai sakoma Europos Parlamento sesijoje ketvirtadienį Strasbūre priimtoje rezoliucijoje „Rusijos spaudimas Rytų partnerystės šalims ir rytų Ukrainos destabilizavimas“.

„Pabrėžiama, kad sutartys dėl asociacijos su Ukraina ir kitomis Rytų partnerystės šalimis nėra galutinis punktas santykiuose su ES, taip pat pažymima, kad pagal Sutarties su ES 49-ąjį straipsnį Gruzija, Moldova ir Ukraina, kaip ir bet kuri kita Europos valstybė turi europinę perspektyvą ir gali teikti prašymus dėl priėmimo į ES nares, laikantis demokratijos principų, gerbiant pagrindines žmogaus laisves ir teises, mažumų teises ir užtikrinus įstatymo viršenybę“, – sakoma Europos Parlamento rezoliucijoje,.

Dabartinė EP sesija yra paskutinė prieš rinkimus į Europos Parlamentą gegužės 23-25 dienomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi