Pasaulyje

2015.02.12 21:37

„Fatah“ ir „Hamas“ pradėjo derybas dėl vienybės vyriausybės

ELTA2015.02.12 21:37

Palestinos prezidento Mahmoudo Abbaso judėjimas „Fatah“ ir islamistų grupė „Hamas“ pirmadienį pradėjo derybas dėl vienybės vyriausybės sudarymo.

Palestinos prezidento Mahmoudo Abbaso judėjimas „Fatah“ ir islamistų grupė „Hamas“ pirmadienį pradėjo derybas dėl vienybės vyriausybės sudarymo.

„Hamas“ kontroliuoja Gazos ruožą – Izraelio teritorijai priklausančio Vakarų kranto dalį – ignoruojant Vakarų krante įvestą Palestinos autonomijos politiką. Tai suskaldė palestiniečius ne tik politiškai, bet ir geografiškai.

Pirmadienį „Hamas“ premjeras Gazoje Ismailas Haniyehas susitiko su Palestinos centrinės rinkimų komisijos (CRK) pirmininku Hanna Nasiru išrinkti technokratinės vyriausybės narius, kurie surengtų rinkimus, informavo palestiniečių pareigūnas, susijęs su diskusijomis.

„Prezidentas M. Abbasas ir „Hamas“ vadovas Khaledas Meshaalas kitą savaitę susitiks užbaigti vyriausybės sudarymą. Tikimasi, kad bus pranešta, jog viskas vyksta sklandžiai“, – sakė pareigūnas.

Per spaudos konferenciją su H. Nasiru I. Haniyeho atstovas Mohammedas Awadas teigė: „Ji (CRK) gali nedelsiant be jokių atidėliojimų pradėti balsuotojų Gazoje registraciją“.

„Hamas“ sutikimas leisti CRK į Gazą buvo M. Abbaso iškelta sąlyga pradedant diskusijas dėl vienybės vyriausybės sudarymo.

Pasak CRK pirmininko, registracija truks šešias savaites. Tada M. Abbasas paskelbs prezidento ir parlamento rinkimų datas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.