Pasaulyje

2014.04.16 10:34

Rusija išbandė naują tarpžemyninę balistinę raketą

BNS 2014.04.16 10:34

Rusija išbandė naują tarpžemyninę balistinę raketą, didėjant įtampai dėl krizės Ukrainoje, antradienį patvirtino Pentagonas.

Rusija išbandė naują tarpžemyninę balistinę raketą, didėjant įtampai dėl krizės Ukrainoje, antradienį patvirtino Pentagonas.

Rusija iš anksto informavo JAV institucijas apie pirmadienį įvykdytą bandymą, laikydamasi galiojančios sutarties dėl ginkluotės, sakė Pentagono atstovas pulkininkas Stevenas Warrenas.

„Galiu patvirtinti, kad rusai vakar išbandė tarpžemyninę balistinę raketą, – nurodė jis. – Apie tą paleidimą buvo anksčiau pranešta; tai buvo įprastas tarpžemyninės balistinės raketos paleidimas. Perspėjimai buvo atlikti kaip reikalauja naujoji START (Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis).“

„Jungtinės Valstijos ir Rusija nuolat išbando savo tarpžemynines balistines ir iš povandeninių laivų paleidžiamas balistines raketas“, – aiškino S. Warrenas.

Pentagono atstovas neįvardijo, kokio tipo raketa buvo paleista.

Tuo metu Rusijos naujienų agentūros citavo Gynybos ministerijos atstovus, kurie sakė, kad iš Plesecko poligono šiaurės vakarinėje Archangelsko srityje buvo paleista raketa „RS-24 Jars“, kurios mokomoji kovinė galvutė sėkmingai nuskriejo į taikinį Kuros raketų poligone rytiniame Kamčiatkos regione.

Kovo 4 dieną Rusija išbandė tarpžemyninę balistinę raketą „Topol“, galinčią nešti branduolinius užtaisus. Ji buvo paleista iš Astrachanės srities šalies pietuose.

Nors tarp JAV ir Rusijos didėja įtampa dėl Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos ir vėliau Vašingtono paskelbtų sankcijų, Šaltojo karo laikų priešininkės bendradarbiauja kai kuriose karybos ir kosminių tyrimų srityse.

Maskva taip pat leidžia JAV kolonoms kirsti Rusijos teritoriją, gabenant atsargas Afganistane dislokuotoms pajėgoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.