Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.16 12:37

V. Putinas sako A. Merkel, kad Ukraina dabar yra „prie pilietinio karo ribos“

BNS 2014.04.16 12:37

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, kad Ukraina dabar atsidūrė prie pilietinio karo ribos, kai Kijevas pasiuntė armiją prieš prorusiškus separatistus šalies rytuose.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, kad Ukraina dabar atsidūrė prie pilietinio karo ribos, kai Kijevas pasiuntė armiją prieš prorusiškus separatistus šalies rytuose.

„Rusijos prezidentas pažymėjo, kad smarkus konflikto eskalavimas iš esmės stato šalį prie pilietinio karo ribos“, – trečiadienį nurodė Kremlius pranešime apie dviejų lyderių telefoninį pokalbį.

Kita vertus, abu lyderiai pabrėžė svarbią suplanuotų keturšalių derybų dėl Ukrainos, kuriose ketvirtadienį dalyvaus aukščiausio rango diplomatai iš Rusijos, Europos Sąjungos, JAV ir Ukrainos, reikšmę.

„Buvo išsakyta viltis, kad per susitikimą Ženevoje pavyks pasiųsti aiškų signalą, kuris padės situaciją grąžinti į taikią vagą“, – sakoma pranešime.

Kremliaus pranešime Ukrainos armijos pasiuntimas į rytinę šalies dalį nusakomas kaip „antikonstitucinis kursas jėga nuslopinti liaudies protestų veiksmus.“

V. Putinas taip pat pažymėjo A.Merkel, jog yra svarbu stabilizuoti Ukrainos ekonomiką ir užtikrinti, kad Rusijos dujų tiekimas Europai nebūtų sutrikdytas.

Atskirame pokalbyje telefonu su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu (Benjaminu Netanjahumi), V.Putinas dėl eskalacijos išimtinai kaltino Kijevo vyriausybę.

V. Putinas „nurodė, kad smarki eskalacija yra pasekmė neatsakingos Kijevo politikos, kuri nepaiso rusiškai kalbančių šalies gyventojų legitimių teisių ir interesų.“

Jis pridūrė, kad jėgos panaudojimas prieš „liaudies protestų judėjimus" rytinėje Ukrainoje yra „nepriimtinas.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi