Pasaulyje

2014.04.14 16:59

Rusija slapta tiria viešąją nuomonę Latvijoje

BNS2014.04.14 16:59

Latvija gavo signalų, kad Rusija renka informaciją apie pasienyje su Rusija gyvenančių žmonių požiūrį į Kremliaus politiką, sekmadienį buvo pranešta Latvijos komercinės televizijos TV3 informacinėje analitinėje laidoje „Neka Personiga“ (Nieko asmeniška).

Latvija gavo signalų, kad Rusija renka informaciją apie pasienyje su Rusija gyvenančių žmonių požiūrį į Kremliaus politiką, sekmadienį buvo pranešta Latvijos komercinės televizijos TV3 informacinėje analitinėje laidoje „Neka Personiga“ (Nieko asmeniška).

Anksčiau Rusija investavo išteklius į Latvijos politinės aplinkos ir Latvijos pasirengimo pirmininkavimui ES tyrimą, tačiau dabar Maskvą labiau domina eilinių žmonių nuomonė.

„Jie tiria viešąją nuomonę, mūsų žiniasklaidos aplinką, rengia apklausas žmonių, kurie kerta sieną, tiesiai jų klausinėja, ką jie mano apie Krymo aneksavimą, apie Rusijos politiką“, – sakė Latvijos Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Valdis Zatleris.

TV3 laidoje buvo pabrėžta, kad prieš Krymo aneksiją Rusija neoficialiai vykdė regiono gyventojų apklausas, kurios parodė, kad mažiausiai 80 proc. krymiečių norėtų prisijungti prie Rusijos.

Laidoje taip pat akcentuota, kad rytinių Latvijos sričių gyventojai gali žiūrėti tik Baltarusijos ir Rusijos televizijos kanalus, nes nemato latviškų TV kanalų programų.

Latvijos ministrų kabinetas antradienį vykusiame uždarame posėdyje nusprendė, jog reikia atlikti viešosios nuomonės apklausą, nes vyriausybei kelia susirūpinimą, kiek šalyje yra gyventojų, pritariančių Rusijos vykdomai politikai.

„Vyriausybės susitikime mes nusprendėme atlikti viešosios nuomonės tyrimą apie žmonių požiūrį į tarptautinius įvykius“, – sakė premjerė Laimduota Straujuma.

Rytų Europos politikos studijų centro vadovas mano, kad planuojamas tyrimas tėra mažas žingsnis, nes kol Latvijos rytinis Latgalos regionas bus ekonomiškai silpnas, tol bus lengva manipuliuoti ten gyvenančių žmonių sąmone.

„Žmonės girdi Rusijos propagandą, nes juos slegia jų asmeninės problemos – ekonominės, socialinės. Turėtume galvoti ne tik apie Rusijos propagandą, bet ir apie būdus, kaip sumažinti Latgalos pažeidžiamumą“, – sakė Centro direktorius Andis Kudoras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.29 08:35

Įvykiai Baltarusijoje. Režimas trims mėnesiams sustabdo protestus bei opozicijos padėtį nušviečiančios tut.by žiniasklaidos statusą Baltarusija sankcijas taikys apie 100 Lietuvos pareigūnų; atnaujinta 20.09

22
Vilniaus universitete vykstanti Emmanuelio Macrono diskusija su studentais

Pasaulyje

2020.09.29 10:10

Macronas: mums reikia demokratiškesnės ES, kurios vadovus rinktų tautos Prancūzijos prezidentui suteiktas VU garbės daktaro vardas; atnaujinta 12.47

48
Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Su-25“ asociatyvi nuotr.

Pasaulyje

2020.09.29 06:58

Armėnija skelbia, kad jų naikintuvą numušė Turkijos lėktuvas Turkija tokius kaltinimus vadina „neatitinkančiais tikrovės“; atnaujinta 18.24

11
Prancūzijos prezidentas Emannuelis Macronas su Gitanu Nausėda lankėsi Rukloje

Pasaulyje

2020.09.29 16:19

Su Macronu karius Rukloje aplankęs Nausėda: šis vizitas svarbus, kad vienas kitą geriau suprastume Prancūzijos prezidentas atsisveikino su Lietuva; atnaujinta 17.42

49
Petro Porošenka

Pasaulyje

2020.09.29 07:53

Naujausia informacija. Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka užsikrėtė koronavirusu Jungtinėje Karalystėje – naujų atvejų rekordas; atnaujinta 22.01

31