Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.14 08:20

Per šaudymą JAV žydų centruose žuvo trys žmonės, įtariamasis sulaikytas

BNS 2014.04.14 08:20

Kanzase žydų bendruomenės centre ir netoliese esančiuose senelių namuose sekmadienį užpuolikas nušovė tris žmones ir taip išprovokavo daugelio pasmerkimą ir siaubą judėjų religinės Pesacho šventės išvakarėse.

Kanzase žydų bendruomenės centre ir netoliese esančiuose senelių namuose sekmadienį užpuolikas nušovė tris žmones ir taip išprovokavo daugelio pasmerkimą ir siaubą judėjų religinės Pesacho šventės išvakarėse.

70 metų įtariamasis, baltasis vyras, kuris yra sulaikytas, nėra vietos gyventojas ir savo aukų nepažinojo, žurnalistams sakė Overland Parko policijos departamento viršininkas Johnas Douglassas.

Vyras per išpuolius panaudojo šratinį šautuvą. Tyrėjai, kuriems padeda FTB, aiškinasi, ar buvo panaudoti pistoletas ir automatas.

Žmonės girdėjo, kaip įtariamasis šaukė „Heil Hitler“, kai policijos pareigūnai vedė jį prie pradinės mokyklos, pranešė televizijos NBC vietos filialas KSHB. J. Douglassas atsisakė patvirtinti šį pranešimą.

FTB specialusis agentas Michaelas Kaste`as sakė, kad tyrėjai šį incidentą tiria kaip nusikaltimą iš neapykantos. Tačiau J. Douglassas atsisakė nurodyti, ar tas „netikėtas“ šaudymas buvo nusikaltimas iš neapykantos.

„Žinome, kad tai baisus smurto aktas o, kai šaudoma dviejuose žydų objektuose, galima daryti tokią prielaidą. Turime daugiau apie tai sužinoti“, – sakė policijos viršininkas.

Pirmasis šaudymas Didžiojo Kanzas Sičio žydų bendruomenės centre įvyko maždaug 13 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku, kai jaunuoliai dalyvavo atrankoje į pjesę.

Rabinas Herbertas Mandlas, kuris dirba Overland Parko policijos departamento kapelionu, CNN sakė, kad įtariamasis, prieš pradėdamas šaudyti, paklausė žmonių, ar jie yra žydai.

Jis nušovė du žmones, kurių vienas mirė iškart, o kitas – nuvežtas į ligoninę.

Tada vyras sėdo į savo automobilį ir nuvažiavo į senelių namus „Village Shalom“ ir, praėjus maždaug 15 min. po pirmojo šaudymo, nušovė vyresnę nei 70 metų moterį. Įtariamasis šovė į dar du žmones, bet nepataikė.

Prezidentas Barackas Obama pasmerkė šį „šiurpų šaudymą“ ir pažadėjo „visapusišką“ federalinės vyriausybės paramą tyrimui ir bendruomenei.

Pradiniai pranešimai yra širdį veriantys, sakoma jo pareiškime, kuriame reiškiama užuojauta aukų šeimoms.

Žydų bendruomenės centre užpuolikas šaudė automobilių stovėjimo aikštelėje prie pat teatro, kurio viduje, kaip praneša vietos žiniasklaida, tuo metu buvo 75 žmonės, daugiausia – vaikai. Jie dalyvavo atrankoje į vietos dainų konkursą „KC Superstar“ pagal „American Idol“ pavyzdį.

Žydų centras paskelbė, kad visos programos buvo atšauktos ir kad centras bus uždarytas likusią sekmadienio dalį ir pirmadienį.

Pesacho šventės prasideda pirmadienį.

Kaip nurodė FTB, beveik du trečdaliai nusikaltimų iš neapykantos religijoms Jungtinėse Valstijose įvykdomi prieš žydus ar žydų centrus. Vien 2012 m. įvyko 674 incidentai, rodo biuro duomenys.

Didelė JAV musulmonų organizacija „Council on American-Islamic Relations“ (CAIR) paskelbė, kad palaiko žydų bendruomenę: „Liūdime dėl šio baisaus neapykantos akto. Visų tikėjimų amerikiečiai privalo susivienyti ir atmesti tokias ekstremistines ideologijas, kurios gali nulemti tokius nedovanotinus ir kraštutinius aktus.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi