Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina: Rytuose veikia Rusijos karinės žvalgybos diversantai

Išsekus ultimatumo laikui, Donecko srityje pradėta karinė operacija prieš separatistus ir Rusijos diversantus. Ukrainos laikinasis prezidentas pakvietė prie operacijos prisidėti Jungtines Tautas. Tuo metu daugėja įrodymų, kad Rytų Ukrainoje tiesiogiai veikia Rusijos kariškiai.

 Išsekus ultimatumo laikui, Donecko srityje pradėta karinė operacija prieš separatistus ir Rusijos diversantus. Ukrainos laikinasis prezidentas pakvietė prie operacijos prisidėti Jungtines Tautas. Tuo metu daugėja įrodymų, kad Rytų Ukrainoje tiesiogiai veikia Rusijos kariškiai.

23.00 val. Išaiškinta, kas davė nurodymus iš Rusijos

Ukrainos saugumo tarnybos (UST) įrašuose minimas separatistų vadovas – politologas, viešųjų ryšių specialistas Aleksandras Borodajus, praneša Delfi.lt.

UST įrašuose nurodytas telefono numeris yra jo. Jis minimas, kaip Aleksandras iš Rusijos, informuoja unian.net. Būtent šį numerį pateikė keli tarpusavyje nesusiję rusų žuurnalistai.

Be to, žmogaus iš UST įrašų balsas labai panašus į A. Borodajaus balsą, įrašytą viename filmuotame reportaže, kurį jis darė, kaip politologas.

Vienas vaizdo įrašas – šių metų vasario 21 d. Tada po šaudynių Maidane buvo pasirašytas susitarimas tarp opozicijos ir Viktoro Janukovyčiaus.

Filmuotas reportažas vadinasi „Kaip padalinti Ukrainą“. Jame A. Borodajus pasakoja, kad puikiai pažįsta Ukrainą, daug po ją važinėjo.

Kaip leidiniui „Ukrainskaja pravda“ (UP) pasakojo keli vienas su kitu nesusiję šaltiniai, išmanantys rusų politiką, A. Borodajus yra viešųjų ryšių specialistas, kuris „darbavosi Krymo klausimu“, o dabar – Donecko klausimu. UP šaltiniai apibūdino jį kaip asmenį, kuris „vežė Aksionovą į Kremlių“.

17.45 val. Ukrainos saugumas: Ukrainos Rytuose veikia Rusijos karinė žvalgyba

Dokumentais patvirtinta Ukrainos saugumo tarnybos (UST) medžiaga rodo, kad Ukrainos rytinėje dalyje Rusija vykdo plataus masto karinę agresiją, kurią įgyvendina Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos (rus. GRU) žvalgybos ir diversijų grupės, pranešama tinklalapyje unian.net, kuris remiasi saugumo tarnybos spaudos centru.

„Šios grupės, naudodamos sunkiuosius ginklus, užima teisėsaugos institucijų, valstybinių valdžios institucijų ir savivaldos pastatus“, – nurodoma pranešime.

Pasak Ukrainos saugumo tarnybos, šios grupės siekia terorizuoti vietos gyventojus, nutraukti Ukrainos, JAV, ES ir Rusijos derybas ir sunaikinti Ukrainos teisėsaugą.

Ukrainos tarnybos imasi priemonių oficialiai užfiksuoti tokių nusikalstamų grupuočių veiklą, buvo nurodyta spaudos centre.

Taip pat pranešama, kad ginkluoti separatistai užėmė Slovjansko aerodromą. Operacijos įrašas skelbiamas internete. Prorusiški kovotojai pareiškė, jog tokiu būdu siekia apsisaugoti nuo iš Kijevo atvykstančių specialiųjų pajėgų.

Kaip pranešė unian.net, į Slovjanską jau atvyko keli kariniai krovininiai automobiliai su, kaip sako liudininkai, parama separatistų kovotojams.

LB.ua korespondentas sakė matęs, kad kovotojai yra ginkluoti kulkosvaidžiais, granatsvaidžiais ir snaiperių šautuvais. Anksčiau žaliomis karinėmis uniformomis be skiriamųjų ženklų vilkintys asmenys, vadinamieji „žalieji žmogeliukai“, sakė, kad į Slovjanską atvyko iš Krymo.

17.20 val. Separatistai prašo V. Putino pagalbos

Prorusiški separatistai, kurie tvirtina priklausantys „Donecko Liaudies Respublikai“ rytinėje Ukrainos dalyje, pirmadienį kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, prašydami padėti jiems apsiginti nuo Ukrainos vyriausybės pajėgų.

Slovjansko miesto administracijos būstinėje surengtoje spaudos konferencijoje separatistų lyderis paprašė V. Putino „asmeniškai atkreipti dėmesį į bręstančią padėtį ir padėti mums, kiek tik gali“.

16.44 val. Ukrainos lyderis kviečia JT prisijungti prie „antiteroristinės operacijos“

Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas pirmadienį pakvietė Jungtines Tautas (JT) prisidėti prie jo kariuomenės vykdomos „antiteroristinės operacijos“ prieš Kremlių palaikančius kovotojus, užėmusius pastatus šalies rytinėje dalyje.

„Mes neprieštaraujame ir sveikiname, jei su jūsų pagalba bus atlikta bendrą antiteroristinė operacija rytuose. Tada specialistai ir stebėtojai patys galės įsitikinti mūsų veiksmų teisėtumu ir teisingumu“, – sakė Ukrainos lyderis JT generaliniam sekretoriui Ban Ki-moonui, o jo žodžius perdavė Aukščiausiosios Rados spaudos tarnyba.

16.38 val. Kijevas kaltina Maskvą siekiu sužlugdyti keturšales derybas Ženevoje

Ukrainos užsienio reikalų ministerija (URM) tvirtina, kad Rusija nori sužlugdyti keturšales derybas Ženevoje. „Rusija bijo derybų Ženevoje. Turime pagrindo manyti, kad Rusija darys viską, kas įmanoma, kad žlugtų derybos, kurios numatytos balandžio 17 dieną“, – pareiškė Ukrainos URM viceministras Danyla Lubkivskis.

URM informacinės politikos departamento vadovas Jevhenas Perebyjnisas, savo ruožtu, pabrėžė, kad Ukraina pasirengusi šioms deryboms ir jau patvirtino, jog jose dalyvaus laikinasis užsienio reikalų ministras Andrijus Deščycia. „Jeigu šios derybos bus sužlugdytos, tai dėl Rusijos kaltės; nes ji, mūsų nuomone, stengiasi daryti viską, kad sutrukdytų šioms deryboms“, – sakė J. Perebyjnisas.

15.38 val. O. Turčynovas: Maskvos neadekvati reakcija liudija apie agresijos pradžią

Ukrainos laikinasis prezidentas ir parlamento pirmininkas Oleksandras Turčynovas pareiškė, kad Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. „Rusijos Federacija reaguoja labai neadekvačiai, o tai dar kartą patvirtina, jog būtent Donbase nėra priešpriešos tarp ukrainiečių, tačiau vyksta slapta ir jau ne visai slapta Rusijos agresija prieš mūsų šalį“, – sakė jis pirmadienį per Aukščiausiosios Rados Taikinamosios tarybos susitikimą.

Pasak O.Turčynovo, Rusija vieša palaiko tuos asmenis, „kuriuos ji permeta į Ukrainos teritoriją“. „Ji remia teroro aktus, remia teisėsaugininkų bei piliečių žudymą, ir jau tai daro viešai“, – pabrėžė laikinasis prezidentas.

O.Turčynovas taip pat pažymėjo, kad Rusija netgi kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą su iniciatyva surengti posėdį dėl situacijos Pietryčių Ukrainoje. „Tačiau dar vakar civilizuotų šalių atstovai davė atkirtį (Rusijai), – pridūrė jis.

15.20 val. Rytų Ukrainos Horlivkos mieste prorusiški aktyvistai užėmė dar vieną vyriausybinį pastatą

Prorusiški aktyvistai pirmadienį užėmė milicijos pastatą dar viename mieste rytų Ukrainoje, kur didelę gyventojų dalį sudaro rusakalbiai, ignoruodami vyriausybės perspėjimus, kad ji ketina imtis jėgos prieš maištininkus.

Dešimtys įniršusių vyrų svaidė akmenis, daužė langus ir įsiveržė į milicijos skyrių Horlivkos mieste, esančiame netoli nuo sienos su Rusija. Dar šimtai žmonių juos drąsino pritariančiais šūksniais. Tiršti balti dūmai kilo iš įėjimo į pastatą, ant kurio sukilėliai iškėlė Rusijos vėliavą. Įvykiai Horlivkoje yra naujausi neramumai Ukrainos rytiniuose ir pietiniuose regionuose, kuriuose prorusiškos ginkluotos jėgos užėmė arba blokavo vyriausybinius pastatus bent devyniuose miestuose, reikalaudamos didesnės autonomijos nuo centrinės vyriausybės ir glaudesnių ryšių su Rusija.

AFP/Scanpix nuotr.

Oleksandras Sapunovas, vienas iš pastato Horlivkoje šturmo dalyvių, sakė, kad aktyvistai kovoja prieš Kijevo vyriausybės statytinius, įskaitant vietos milicijos vadą, ir norintys paskirti savo lyderius. „Žmonės atėjo jam pasakyti, kad jis (milicijos viršininkas) yra Kijevo chuntos marionetė ir kad jie jo nepriims“, – pabrėžė O. Sapunovas.

Vienas iš maištininkų vėliau paskelbė, kad dalis milicininkų perėjo į jų pusę, pasilikdami savo ginklus, ir toliau dirbs tvarkos sergėtojais. Šimtai žmonių prie pastato skandavo „Referendumas!“ ir „Rusija!“. Vienas vyras užlipo ant stogo, norėdamas iškelti Rusijos vėliavą. Jį pradėjo vytis milicininkas, išlindęs pro stoglangį, ir tas vyras nukrito nuo stogo. Po kelių minučių tas pats milicininkas buvo išneštas iš pastato sukruvinta galva ir įkeltas į greitosios pagalbos automobilį.

Vidaus reikalų ministro pavaduotojas Mykola Velyčkovyčius pirmadienį pripažino, kad kai kurie milicininkai rytiniuose regionuose pereina į protestuotojų pusę. „Rytuose matėme milicijos sabotažo atvejų“, – jis sakė žurnalistams.

Kijevo vyriausybė ir Vakarų pareigūnai kaltino Maskvą kurstant tuos protestus, sakydami, kad tie įvykiai panašūs į scenarijų Kryme, kuris buvo aneksuotas Rusijos praeitą mėnesį. Nuo vasario pabaigos, kai Kremliaus palaikomas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pabėgo į Rusiją, Maskva ragino Kijevą atlikti konstitucinę reformą, pagal kurią Ukraina taptų federacine valstybe. Tuo tarpu Ukrainos vyriausybės paskelbto ultimatumo prorusiškiems kovotojams sudėti ginklus ir palikti užimtus pastatus terminas praėjo be jokių pasekmių, ir kol kas nepastebima, kad būtų imamasi kokių nors jėgos veiksmų prieš maištininkus.

Vyriausybė kol kas niekaip nekomentavo fakto, kad ultimatumo terminas išseko. Tačiau naujienų agentūra „Interfax“ citavo neramios Donecko srities gubernatorių Serhijus Tarutą, kuris sakė, kad regione vyksta „antiteroristinė operacija“. S. Taruta neatskleidė detalių, kokių veiksmų bus imtasi per šią operaciją. Gubernatorius neturi įgaliojimų paskelbti tokią operaciją, todėl tikėtina, kad jis tą įsakymą gavo iš aukštų saugumo pareigūnų Kijeve.

Pasak S. Tarutos, tos akcijos tikslas – „apsaugoti taiką ir tvarką mūsų krašte, kurią šiuo metu iš mūsų ciniškai ir šaltakraujiškai atiminėja ginkluoti, agresyvūs fanatikai“. „Jie yra teroristai, ir mes neleisime jiems valdyti mūsų krašto“, – perspėjo gubernatorius, nepateikdamas daugiau operacijos detalių.

15.16 val. Horlivkos miesto milicijos valdybos pastato Donecko srityje šturmui vadovavo Rusijos armijos kariškis, rašo pravda.com.ua.

14.39 val. Vokietija: „daug ženklų“ rodo, kad Rusija remia ginkluotas grupuotes Ukrainoje

Vokietija pirmadienį pareiškė įžvelgianti daug ženklų, kad Rusija pralaiko prorusiškus ginkluotus aktyvistus, užiminėjančius vyriausybinius pastatus rytų Ukrainoje. „Esama daug ženklų, kad ginkluotos grupuotės, veikiančios rytų Ukrainoje, yra palaikomos Rusijos, – sakė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas. – Pažvelgus į kai kurių tų grupuočių išvaizdą, uniformas ir ginkluotę, būtų sunku pasakyti, kad tai savigynos pajėgos, spontaniškai suformuotos civilių.“

14.20 val. A. Lukašenka pripažįsta O. Turčynovą legitimiu Ukrainos prezidentu

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pripažįsta Ukrainos laikinojo vadovo Oleksandro Turčynovo ir Aukščiausiosios Rados legitimumą. Ukraina neturėjo prezidento, kai Viktoras Janukovyčius išvyko iš šalies, pareiškė A.Lukašenka interviu televizijai NTV, kurio ištraukas sekmadienį paskelbė Baltarusijos žiniasklaida.

„Pagal konstituciją, jei šalyje nėra prezidento, jo pareigas vykdo Aukščiausiosios Rados pirmininkas. Manau, jų šalis yra be prezidento nuo vasario pabaigos, kai Janukovyčius išvyko. Suprantama, pagal konstituciją prezidentas turi būti, ten taip pat parašyta, kas turi vykdyti tas pareigas. Todėl laikau Turčynovą legitimiu ir Aukščiausiąją Radą – legitimia“, – sakė A.Lukašenka.

Tuo pat metu jis pažymėjo, jog Aukščiausiosios Rados paskirtas O. Turčynovas supranta, kad valdžios pasikeitimas Ukrainoje „įvyko ne pagal konstituciją“. „Manau, tai buvo neteisėtas ir antikonstitucinis perversmas. Faktinis valdžios užgrobimas. O. Turčynovas šiuo klausimu turi savo nuomonę, aš turiu savo. Jis supranta, kad viskas iš tiesų įvyko ne pagal konstituciją“, – sakė Baltarusijos lyderis.

13.50 val.  Rusija reikalauja paaiškinimų dėl pranešimų apie numanomą CŽV vadovo vizitą Kijeve  

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį pareiškė, kad Maskva norėtų sulaukti Vašingtono paaiškinimų dėl Rusijos žiniasklaidos pranešimų, esą JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovas Johnas Brennanas savaitgalį apsilankė Ukrainos sostinėje.

„Norėtume suprasti, ką reiškia pranešimai apie nepaprastąjį CŽV direktoriaus, pono Brennano, vizitą Kijeve, – S. Lavrovas sakė žurnalistams Maskvoje. – Kol kas negavome jokių protingų paaiškinimų.“

Vakarai kaltino Maskvą tuo, kad ji kursto neramumus Ukrainos rusakalbių regionuose, teikdama logistinę paramą separatistams ir siųsdama ten savo specialiųjų tarnybų atstovus.

Tačiau S. Lavrovas paneigė, kad Rusijos saugumo tarnybos FST ar karinės žvalgybos GRU nariai veikia Rytų Ukrainoje. „Mes nesikišame į Ukrainos vidaus reikalus. Tai prieštarauja mūsų interesams“, – sakė jis žurnalistams.

Naujienų agentūra „Interfax“, cituodama šaltinį Ukrainos parlamente, sekmadienį pranešė, jog CŽV direktorius savaitgalį apsilankė Kijeve, kad susitiktų su Ukrainos lyderiais. Pasak šaltinio, J. Brennanas, kuris keliavo su išgalvotu vardu, rekomendavo provakarietiškai Ukrainos vadovybei panaudoti jėgą prieš promaskvietiškus aktyvistus šalies rytuose.

13.39 val. Separatistai įsiveržė į Horlivkos milicijos būstinę.

Jie grasina, kad jeigu pareigūnai nepasiduos, bus sušaudyti. Pareigūnai žada kautis iki galo ir atsisako perduoti ginklus bei pastato kontrolę separatistams. Šie šaukia: „Išeikite lauk, niekas jūsų nelies. Mums reikia jūsų vadovo“, – praneša unian.net. Prie pastato susirinkę žmonės skanduoja „Rusija“ ir „Berkut“.

11.56 val. O. Turčynovas neatmeta referendumo galimybės

Ukrainos parlamento pirmininkas ir laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas pirmadienį pareiškė neatmetantis galimybės, kad Aukščiausiosios Rados sprendimu kartu su prezidento rinkimais gegužę gali būti surengtas ir referendumas dėl Ukrainos centralizacijos.

O. Turčynovas tai pasakė frakcijų ir komitetų lyderių susitikime, skelbia „Unian“.

11.35 val. Apie 150 separatistų bando patekti į Donecko apskrities Horlivkos miesto milicijos padalinį. Milicininkai užsibarikadavo ir ruošiasi atremti galimą šturmą.

Vangiai vykstant antiteroristinei operacijai, Ukrainos prezidento pareigas einantis O. Turčynovas atleido Ukrainos saugumo tarnybos Antiteroristinio centro vadovą Vitalijų Cyganką ir vietoj jo paskyrė Vasilijų Krutovą.

10.30 val. Slavianske separatistų aukomis tapo keturi žmonės, praneša TCH.ua.

Du Ukrainos pareigūnai buvo nušauti prie įvažiavimo posto į miestą. Kitas automobilis su civiliais buvo apšaudytas miesto centre. Slavianske jau uždarytos mokyklos ir vaikų darželiai, žmonės stengiasi neiti į miestą.

09.55 val. Ukrainos separatistai nevykdo vyriausybės paskelbto ultimatumo Ukrainos vyriausybės nustatytas terminas, iki kurio prorusiški separatistai turėjo sudėti ginklus rytiniame Slovjansko mieste, suėjo pirmadienį, tačiau nepastebėta jokių ženklų, kad sukilėliai jam paklustų, pranešė vienas naujienų agentūros „Reuters“ korespondentas.

Pasak jo, Rusijos vėliava pirmadienį 9 val. vietos (ir Lietuvos) laiku tebebuvo iškelta ant milicijos būstinės – vieno iš dviejų pastatų, kuriuos laiko užėmę separatistai. Ginkluoti kaukėti vyrai tebebudėjo prie barikadų, pastatytų prie milicijos skyriaus iš smėlio maišų. Atvažiavęs sunkvežimis, regis, atgabeno daugiau padangų, kurios kraunamos ant barikadų, kad jas sutvirtintų.

09.00 val. JAV atstovė JTO Samantha Power pareiškė, kad įvykiai rytiniuose Ukrainos regionuose buvo surežisuoti Rusijoje.

Tai ji sakė JT Saugumo Tarybos posėdyje, surengtame dėl įvykių Ukrainoje. Taip pat ji teigia, kad protestai Ukrainoje yra karinio pobūdžio: „Sunku susitaikyti su Rusijos elgesiu ir jos propaganda.“ S. Powes žodžiais, protesto akcijose rytų Ukrainoje dalyvauja profesionalios jėgos, tai yra karinė operacija. „Ne JAV paaštrino ten situaciją. Tai padarė Rusija“, – sakė ji.

08.08 val. Donecko srityje jėgos struktūrų atstovai sabotuoja pasipriešinimą separatistams.

Apie tai savo paskyroje „Facebook“ pranešė organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ vadovas, žurnalistas Dmitrijus Tymčukas. „Kiek anksčiau mes, grupė „Informacinis pasipriešinimas“, vertinome, kad valdžiai lojalių Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų dalis Donecko srityje siekia 30 proc. (atitinkamai, likę 70 proc. – sabotuotojai ar ekstremistų šalininkai). Šiuo momentu darome išvadą, kad mūsų pateiktas valdžiai lojalių teisėsaugininkų skaičius buvo užkeltas“, – rašė jis.

„Šiandien gavome informacijos apie tai, kad kai kurie separatistų grupių lyderiai savo pavaldiniams davė nurodymus nešaudyti į vietos milicininkus – neva tai „savi“. Mūsų duomenimis, „apdorodama“ milicininkus, Rusijos specialiųjų tarnybų agentūra ir ekstremistai naudojasi tuo faktu, kad ukrainiečių milicininko atlyginimas siekia 300 dolerių per mėnesį, o kaimyninėje Rostovo srityje eilinis rusų policininkas gauna 1 200 dolerių. Tuo ir pasiekiamas išdavikų troškimas tapti „Rusijos dalimi“.

„Informacinio pasipriešinimo“ lyderis griežtai sukritikavo jėgos struktūrų atstovų veiksmus Slavianske.

„To, kas šiandien garsiai buvo įvardyta „antiteroristine operacija“ Slavianske, nebuvo. Nebuvo imtasi kovos su terorizmu priemonių, kurios būtų vieningos pagal savo tikslą ir sumanymą. Jėgos struktūrų pareigūnai greičiau surengė žvalgybą, nusipelnančią labai kritiško įvertinimo“, – sakė jis.

07.04 val. Dėl karinės eskalacijos Ukrainoje Prancūzija toliau didina karinį potencialą Juodosios jūros akvatorijoje, praneša unitan.net

„Priešlaivinė fregata „Dupleix“ nuo balandžio 14 iki gegužės 1 d. vykdys jai skirtas užduotis Juodojoje jūroje“, – rašoma Strateginių ir gynybos analizių centro infosdefense.com pranešime spaudai.

Centro specialistų duomenimis, balandžio 10 d. Bosforo ir Dardanelų sąsiaurius perplaukė JAV karinių jūrų pajėgų eskadrinis minininkas „Donald Cuck“ ir žvalgybinis Prancūzijos laivas „Dupuy de Lome“.

07.07 val. Ukrainos prezidentas Rytų Ukrainos miestų administracijos bei milicijos pastatus užgrobusiems asmenims davė laiko iki pirmadienio ryto sudėti ginklus ir apleisti užimtus pastatus ir paskelbė, kad šalyje pradedama plataus mąsto antiteroristinė operacija, kurioje dalyvaus ir Ukrainos kariuomenė.

Nors daugelyje Rytų Ukrainos miestų reikalaujama federalizacijos, akivaizdu, kad dauguma susirenkančių prie užgrobiamų administracijos pastatų tiesiog neapkenčia pačios Ukrainos valstybės – protestuotojams plėšant Ukrainos vėliavas skamba džiūgaujantys šūksniai, iškyla mistinės Donbaso respublikos plakatai bei vėliavos su kūju ir pjautuvu – simboliais, kažkada pražudžiusiais ir Ukrainos valstybingumą, ir milijonus šalies piliečių lageriuose bei mirtimi badu.

Tai Mariupolis, beveik Vilniaus dydžio miestas – dar vienas iš tų, kurių administracijos pastatuose vakar jau šeimininkavo žmonės su lojalumą Rusijai rodančiomis Georgijaus juostelėmis. Tad Ukrainos prezidento pareigas einantis Aleksandras Turčynovas tikina, kad šįkart šalies kariuomenė nestovės sudėjusi rankų.

Sudėti ginklus duota laiko iki pirmadienio ryto, o nesipriešinančių Ukrainos saugumo pajėgoms žadama nebausti. Kampanijoje prieš separatistus bei jų pagalbininkus iš Rusijos žadama naudoti ir Ukrainos kariuomenę, veikiausiai jos specialiuosius dalinius, nes vietinė milicija nebekontroliuoja agresijos kai kuriuose miestuose, kaip ir čia, Luganske, kur prorusiškas ir proukrainietiškas mitingas virto susidorojimu su Ukrainos vienybę palaikančiais žmonėmis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi