Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.12 19:36

Australijoje smarkus atogrąžų ciklonas smogė Didžiojo barjerinio rifo regionui

BNS 2014.04.12 19:36

Smarkus atogrąžų ciklonas šeštadienį niokojo Australijos Didžiojo barjerinio rifo pakrantę, palikdamas tūkstančius žmonių be elektros ir telefono ryšio, taip pat grasindamas sukelti potvynių, nors susilpnėjo artėdamas prie įpiečiau esančių svarbių kurortų.

Smarkus atogrąžų ciklonas šeštadienį niokojo Australijos Didžiojo barjerinio rifo pakrantę, palikdamas tūkstančius žmonių be elektros ir telefono ryšio, taip pat grasindamas sukelti potvynių, nors susilpnėjo artėdamas prie įpiečiau esančių svarbių kurortų.

Dešimtys tūkstančių žmonių neramiai praleido naktį, kai žemyno tolimuosius šiaurinius regionus užgriuvo smarkus vėjas ir liūtys, tačiau pranešimų apie aukas ar didelius sugriovimus nebuvo, kai ciklonas „Ita“ susilpnėjo iki 1-osios kategorijos audros.

„Ita“ pasiekė sausumą netoli Flaterio kyšulio kaip 4-osios kategorijos audra, kuomet vėjo greitis siekė 230 kilometrų per valandą. Ši smarki vėtra plėšė namų stogus ir vartė medžius.

Kvynslando valstijos premjeras Campbellas Newmanas sakė, kad keli tūkstančiai žmonių šiauriniame regione neteko elektros, tačiau perspėjo, ciklonas „Ita“ „toliau kelia grėsmę“.

„Man labai palengvėjo, kad šįkart negavome pranešimų nei apie žūtis, nei apie sužeidimus“, – jis sakė per spaudos konferenciją, ragindamas žmones likti namuose arba evakuacijos centruose „kol visa tai galutinai baigsis“.

Praslinkus audrai, tarnybos pradėjo valymo darbus, tačiau perspėjimai dėl ciklono liko galioti nuo Kuktauno iki Didžiojo barjerinio rifo kurortų Port Daglaso ir Kernso, esančių už 1 700 kilometrų į šiaurę nuo Brisbano.

Pajūrio kurorte Kuktaune vėtra naktį nuplėšė dviejų gyvenamųjų namų ir vieno alaus baro stogus, taip pat išvertė kelis medžius, nurodė pareigūnai.

Didelė dalis namų apie tūkstantį gyventojų turinčioje aborigenų gyvenvietėje Hop Veilyje ir 2,4 tūkst. gyventojų turinčiame Kuktaune liko be elektros.

Slinkdama virš jūros, „Ita“ buvo aukščiausios – 5-osios – kategorijos audra, tačiau susilpnėjo prieš pasiekdama sausumą penktadienio vakarą.

Prieš vidurdienį vietos (5 val. Lietuvos) laiku Meteorologijos biuras pranešė, kad „Ita“ susilpnėjo iki 1-osios kategorijos audros.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi