Pasaulyje

2012.08.28 13:52

Kirgizijoje užpulta Baltarusijos ambasada

ELTA2012.08.28 13:52

Antradienį Kirgizijos pučo aukų giminaičiai mėtė akmenis į Baltarusijos ambasadą ir reikalavo išduoti buvusį prezidentą bei jo brolį, kurie kaltinami masinėmis žudynėmis, praneša „RIA Novosti“.  

Antradienį Kirgizijos pučo aukų giminaičiai mėtė akmenis į Baltarusijos ambasadą ir reikalavo išduoti buvusį prezidentą bei jo brolį, kurie kaltinami masinėmis žudynėmis, praneša „RIA Novosti“.

Ambasados darbuotojas sakė, kad kelios dešimtys žmonių į ambasados pastatą mėtė akmenis ir išdaužė langus, bet ambasados darbuotojai nenukentėjo. Protestuotojai reikalavo nutraukti Kirgizijos ir Baltarusijos diplomatinius santykius, kaltino Minską prieglobsčio žudikams suteikimu ir reikalavo, kad pasirodytų Baltarusijos ambasadorius.

Penktadienį, kai internete pasirodė nuotraukos, kuriose netoli restorano Minske matyti ieškomo buvusio Kirgizijos prezidento brolis ir du padėjėjai, Biškekas atšaukė savo ambasadorių iš Minsko.

Po 2010 metų balandžio mėnesio masinio sukilimo, kurio metu buvo nuverstas Kirgizijos prezidentas Kurmanbekas Bakijevas, jis bei daugelis jo giminaičių ir rėmėjų paspruko į užsienį. Buvęs prezidentas ir jo brolis Žanybekas, kuris tuo metu vadovavo Nacionalinei gvardijai, kaltinami įsakę šaudyti į protestuotojų minią. Per protestą apie 90 žmonių žuvo ir apie tūkstantis buvo sužeisti. Be to, Žanybekas dar kaltinamas buvusios prezidento administracijos vadovo Medeto Sadyrkulovo, Tarptautinio strateginių studijų instituto vadovo Sergejaus Slepčenkos ir vairuotojo Kubato Sulaimanovo nužudymu.

Po sukilimo į valdžią atėjusi opozicija įtraukė brolius Bakijevus į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą. Kirgizija ne kartą prašė Baltarusijos vykdyti savo tarptautinius teisinius įsipareigojimus ir išduoti Bakijevus. Kirgizijos užsienio reikalų ministerijos atstovas antradienį sakė, kad reikalaus Bakijevų ekstradicijos su tarptautinių organizacijų, įskaitant Nepriklausomų Valstybių Sandraugą, pagalba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt