Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kijevas pasirengęs duoti daugiau galių regionams

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos premjeras penktadienį patikino neramius rytinius šalies regionus, kad vyriausybė pasirengusi suteikti jiems daugiau galių.

Ukrainos premjeras penktadienį patikino neramius rytinius šalies regionus, kad vyriausybė pasirengusi suteikti jiems daugiau galių.

Arsenijus Jaceniukas susitiko su tų regionų valdžios atstovais Donecke, kur prorusiški aktyvistai tebėra užėmę vietos administracijos pastatą ir Krymo pavyzdžiu reikalauja referendumo, kad galėtų atsiskirti nuo Ukrainos ir prisijungti prie Rusijos.

Doneckas ir kiti pramoniniai miestai Ukrainos rytuose buvo Kremliaus remto Viktoro Janukovyčiaus, kuris vasarį, po kelis mėnesius trukusių protesto, neteko prezidento posto, elektorato bazė.

Praėjusį mėnesį Krymas prorusiškos valdžios organizuotame referendume triuškinama balsų dauguma pasisakė už prisijungimą prie Rusijos ir buvo jos aneksuotas.

A. Jaceniukas penktadienį vykusiame susitikime, kuriame separatistų atstovai nedalyvavo, sakė, kad regionams turėtų būti deleguota daugiau įgaliojimų. Tačiau neaišku, kokius įgaliojimus jis turėjo galvoje ir ar to pakaktų nuraminti separatistines nuotaikas.

Premjeras susitikime sakė, kad centrinė valdžia pasirengusi ne tik vesti dialogą su regionais, bet ir įgyvendinti kiekvieno šalies piliečio teisėtus reikalavimus.
Vyriausybės vadovas pažymėjo, jog reikalinga konstitucinė reforma, kurią įgyvendinant regionai gautų daugiau valdžios įgaliojimų.

„Toks institutas, kaip sričių valstybinės administracijos, turi likti praeityje“, – sakė jis.

A. Jaceniukas pabrėžė, kad keisdami konstituciją „mes norime sureguliuoti įgaliojimus tarp parlamento, prezidento ir ministrų kabineto“, ir pridūrė, jog „mūsų bendras uždavinys – subalansuoti valdžią tarp centro ir regionų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi