Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Izraelis paskelbė sankcijas palestiniečiams

ELTA 2015.09.08 13:45

Izraelis paskelbė sankcijas Palestinos autonomijai dėl pasirašytų tarptautinių sutarčių, skelbia BBC.

Izraelis paskelbė sankcijas Palestinos autonomijai dėl pasirašytų tarptautinių sutarčių, skelbia BBC.

Izraelio vadovybės teigimu, bus įšaldytos Palestinos valdžiai skirtos mokesčių pajamos, taip pat apribota prieiga prie banko indėlių Izraelyje.

Kaip pranešama, skolos mokėjimas bus išskaičiuotas iš mokesčių pajamų, kurios įprastai pervedamos Palestinos valdžiai. Izraelis renka mokesčius Palestinos savivaldos vardu ir kas mėnesį perveda jai apie 100 mln. JAV dolerių. Tai sudaro du trečdalius Palestinos biudžeto.

Kol kas nežinoma, kokią sumą planuojama išskaičiuoti ir kiek laiko truks ši nuobauda.

Be kita ko, Izraelis pranešė, jog nutrauks dalyvavimą dujų žvalgybos programoje prie Gazos ruožo pakrantės.

Vyriausiasis palestiniečių derybininkas Saebas Erekatas pasmerkė šį sprendimą kaip „Izraelio įvykdytą apiplėšimą ir vagystę“. S. Erekatas sakė naujienų agentūrai AFP, kad tai „pažeidžia tarptautinę teisę ir normas“.

Pasak apžvalgininkų, įvestos sankcijos dar labiau komplikuoja JAV vadovaujamas Izraelio ir palestiniečių derybas, kurios buvo atnaujintos ketvirtadienį po pastarosiomis savaitėmis vyravusio štilio.

Palestiniečių prezidentas Mahmuodas Abbasas praėjusios savaitės pradžioje pasirašė dokumentus dėl palestiniečių prisijungimo prie 15 Jungtinių Tautų (JT) organizacijų bei tarptautinių sutarčių. Palestiniečiams, kaip JT pripažintai valstybei, esą priklauso narystė dar 63 tarptautinėse organizacijoje. JT Generalinė Asamblėja lapkritį suteikė palestiniečiams šalies stebėtojos statusą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi