Pasaulyje

2014.04.10 22:22

NATO paskelbtose nuotraukose – Rusijos pajėgos prie Ukrainos

BNS 2014.04.10 22:22

NATO ketvirtadienį paskelbė pluoštą palydovinių nuotraukų, kuriose matyti, kad prie Ukrainos sienos sutelkta apie 40 tūkstančių karių, kurie, kaip sakoma, pasirengę veikti ir reiškia „realią grėsmę“ Kijevui.

NATO ketvirtadienį paskelbė pluoštą palydovinių nuotraukų, kuriose matyti, kad prie Ukrainos sienos sutelkta apie 40 tūkstančių karių, kurie, kaip sakoma, pasirengę veikti ir reiškia „realią grėsmę“ Kijevui.

Vakarų aljanso ekspertų vertinimu, prie Ukrainos rytų „nuo 35 iki 40 tūkst.“ rusų su tankais ir karo transporto priemonėmis sutelkta daugiau kaip šimte bazių, daugiausia laikinų.

Pasak brigados generolo Gary Deakino, kuris vadovauja Kompleksiniam krizų operacijų ir valdymo centrui (CCOMC) NATO štabe, šios pajėgos, Maskvos įsakymu, gali būti perdislokuotos per 12 valandų.

„Šios pajėgos yra labai pajėgios, parengtos greitai judėti, jei būtų įsakyta“, – sakė G. Deakinas.

„Dėl to kyla susirūpinimas, nes tai yra reali grėsmė Ukrainai“, – pažymėjo jis, kai NATO atskleidė 19 nespalvotų nuotraukų, kuriose matyti keli Rusijos kariniai objektai, nufotografuoti kovo pabaigoje ir balandžio pradžioje

Vienoje nuotraukų matyti 21 sraigtasparnis tūpimo aikštelėje, „kurios nebuvo anksčiau“ negu kariai įsikasė vidury lauko netoli Belgorodo, esančio už 40 kilometrų nuo sienos.

Netoliese išsirikiavę apie 40 tankų ir 100 pėstininkų mašinų, nors ten „nėra jokio nuolatinės bazės ženklo“, – sakė NATO pareigūnas.

O tai, kad visa tai nėra užmaskuota, „reiškia, jog pasirengta žygiui, arba norima, kad būtų matoma“, – sakė G. Deakinas.

Kitose nuotraukose matyti pajėgos, sutelktos kitos pasienio vietose kartu su šimtais transporto priemonių, įrangos ir ginkluotės.

Kai kuriose nuotraukose užfiksuoti laikini aerodromai netoli Azovo jūros, kuri yra tarp Ukrainos ir Rusijos, prie pat Krymo.

Vienoje nuotraukų galima įžiūrėti lėktuvus Sukov 27/30 ir Sukov 24, taip pat Mig-31, pasirengusius pakilti iš teritorijos greta oro uosto, kuriuo ankstesnėmis savaitėmis nebuvo naudojamasi.

„Jie gali pasiekti Ukrainą per kelias minutes“, – nurodė G. Deakinas.

Paklaustas ar tai negali būtų karinės pratybos, jis atsakė: „Mes nematome, kad ten vyktų kokios nors pratybos“.

Tuo tarpu anot „Reuters“, Rusijos naujienų agentūra RIA, remdamasi rusų štabo generolu, tvirtina, kad paskelbtose nuotraukose įamžintos Pietų karinės apygardos pajėgos, vykdžiusios pratybas praėjusių metų vasarą, kai kurios jų buvusios prie Ukrainos sienų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.