Pasaulyje

2014.04.10 16:23

Taivano protestuotojai nutraukė parlamento okupaciją

BNS2014.04.10 16:23

Taivano protestuotojai ketvirtadienį nutraukė parlamento okupaciją – praėjus trims savaitėms po to, kai protestuodami prieš prekybos sutartį su Kinija užėmė pagrindinę jo salę.

Taivano protestuotojai ketvirtadienį nutraukė parlamento okupaciją – praėjus trims savaitėms po to, kai protestuodami prieš prekybos sutartį su Kinija užėmė pagrindinę jo salę.

„Atėjome čia su idealais, o dabar išeiname su dar didesne našta“, – sakė protestavusių studentų lyderis Lin Fei-fanas trumpoje spaudos konferencijoje, kuri buvo surengta prieš tai, kai dešimtys juodais marškinėliais vilkinčių demonstrantų maždaug 10 val. Grinvičo (13 val. Lietuvos) laiku išėjo iš parlamento pastato.

Protestuotojus, kurie nešėsi savo judėjimo simbolius saulėgrąžas, daugiausia – jaunus studentus, einančius iš pastato apsupo ir šiltai sveikino tūkstančiai šalininkų.

„Pasitraukimas nereiškia, kad mes pasiduodame“, – sakė Lin Fei-fanas, kuris žadėjo tęsti protestą prieš šį prieštaringai vertinamą paktą.

Pagrindinę parlamento salę demonstrantai užėmė kovo 18 dieną – tai buvo pirmas toks protestas per visą salos istoriją.

Pastato užėmimas buvo baigtas po to, kai parlamento pirmininkas Wang Jin-pyngas pažadėjo nepirmininkauti tolesniems debatams dėl prekybos pakto su Kinija, kol nebus priimtas įstatymas dėl susitarimų su Kinija stebėjimo. Tai buvo vienas pagrindinių protestuotojų reikalavimų.

Tačiau jie žadėjo tęsti savo kampaniją už tai, kad valdančioji Kuomintango partija atšauktų minimą prekybos paktą. Šį reikalavimą prezidentas Ma Ying-jeou kategoriškai atmetė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.