Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Paviešinti V. Janukovyčiaus imperijos tyrimo duomenys

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Ukrainos valstybinė finansų stebėsenos tarnyba atliko buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus, ankstesnės vyriausybės ir su ja susijusių asmenų veiklos tyrimą bei tyrimą dėl galimo pinigų plovimo ir šių metų kovą nusiuntė teisėsaugos institucijoms 126 bylas dėl 77,2 mlrd. grivinų (16,1 mlrd. Lt).

Ukrainos valstybinė finansų stebėsenos tarnyba atliko buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus, ankstesnės vyriausybės ir su ja susijusių asmenų veiklos tyrimą bei tyrimą dėl galimo pinigų plovimo ir šių metų kovą nusiuntė teisėsaugos institucijoms 126 bylas dėl 77,2 mlrd. grivinų (16,1 mlrd. Lt).

Finansų stebėsenos tarnyba pranešė, kad nuo kovo 1 iki balandžio 1 d. susikoncentravo į tyrimą dėl buvusio Ukrainos prezidento, jo artimųjų, taip pat buvusios vyriausybės pareigūnų bei su jais susijusių asmenų lėšų, gautų iš korupcinės veiklos, plovimą, valstybinių lėšų bei nuosavybės grobstymą ir pasisavinimą, informuoja unitan.net.

„Remiantis kovą atliktų tyrimų rezultatais, į teisėsaugos institucijas nusiųstos 126 bylos, pagal kurias suma operacijų, įtariamų pajamų, gautų nusikalstamais keliais, legalizacija, sudaro 77,2 mlrd. grivinų“, – rašoma pranešime. Kovą Finansų stebėsenos tarnyba rado Ukrainos teritorijoje 67 asmenų sąskaitų ir užblokavo jose esančias lėšas, kurios sudaro 2,2 mlrd. grivinų (460,8 mln. Lt).

Bankų sąskaitose užblokuota 261,1 mln. grivinų, 15 mln. dolerių, 2,6 mln. eurų ir 0,4 Rusijos rublių, brangiųjų metalų (aukso ir sidabro) už 3 mln. grivinų, taip pat 1,1 mlrd. grivinų vertės aukso. Taip pat užblokuota 7 juridinių asmenų, susijusių su minėtais fiziniais asmenimis, bankų sąskaitose buvę 630,9 mln. grivinų.

Finansų stebėsenos tarnyba taip pat pranešė apie atliktus asmenų, prisidėjusių prie masinių žmonių žudynių ir separatistinės veiklos Ukrainos teritorijoje, finansų tyrimus.

Taip pat pranešama, kad vyksta lėšų užsienyje paieška – Finansų stebėsenos tarnyba išsiuntė užklausas į 136-ių pasaulio valstybių finansinių tyrimų padalinius, siekdama išaiškinti ir užblokuoti bankų sąskaitas, vertybinius popierius ir kitas kilnojamojo, nekilnojamojo turto bei pan. teises.

Tarnyba pabrėžia, kad tyrimai atliekami su precedento neturinčia užsienio partnerių parama, ypač su JAV bei Didžiosios Britanijos finansų žvalgybos padalinių bei teisėsaugos institucijų parama.

Tuo pačiu metu Finansų stebėsenos tarnyba kartu su Ukrainos nacionaliniu banku imasi priemonių, siekiant nutraukti vadinamųjų konvertavimo centrų veiklą bei neteisėtą valiutų išgabenimą iš Ukrainos.

Kaip pranešė „Unian“, Ukrainos darbdavių federacijos skaičiavimais, kyšių, kuriuos Ukrainos verslininkai buvo priversti mokėti valdininkams, apimtys pasiekė 160 mlrd. grivinų per metus.

Šių metų kovą Ukrainos nacionalinio banko vadovas Stepanas Kubivas pareiškė, kad Ukrainoje veikė apie 10 bankų–konvertavimo centrų, kurių apyvarta pernai sudarė 146 mlrd. dolerių (365,6 mlrd. Lt).

Ukrainos valstybinė finansų stebėsenos tarnyba – centrinė vykdomosios valdžios institucija prie vyriausybės, įsteigta 2003 m. Jos tikslas – vykdyti valstybės politiką, įspėjant ir užkertant kelią legalizuoti lėšas, gautas nusikalstamu būdų arba finansuoti terorizmui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi