Pasaulyje

2014.04.10 12:25

JAV vidurinėje mokykloje peiliu sužeista maždaug 20 žmonių

BNS2014.04.10 12:25

Pensilvanijos valstijos mokykloje trečiadienio rytą 16-metis moksleivis, ginkluotas dviem peiliais, vaikščiojo koridoriais ir sutiktus moksleivius badė bei pjaustė – sužeista 20 žmonių, mažiausiai devynių būklė sunki, sakė pareigūnai.

Pensilvanijos valstijos mokykloje trečiadienio rytą 16-metis moksleivis, ginkluotas dviem peiliais, vaikščiojo koridoriais ir sutiktus moksleivius badė bei pjaustė – sužeista 20 žmonių, mažiausiai devynių būklė sunki, sakė pareigūnai.

Įtariamas užpuolikas, kurio tapatybė neatskleidžiama, laikomas suimtas, sakė žurnalistams Vestmorlando apygardos krizių valdymo tarnybos atstovas Danas Stevensas.

Smurtas prasidėjo apie 7 val. 13 min. vietos (14 val. 13 min.Grinvičo) laiku Franklino regioninėje vidurinėje mokykloje Marisvilyje, už 32 kilometrų į rytus nuo Pitsburgo, nurodė pareigūnai.

Kažkuriam moksleiviui ar mokyklos darbuotojui įjungus gaisro aliarmą, mokykla buvo greitai evakuota, sakė Marisvilio policijos viršininkas Tomas Seefeldas.

„Mes mokome, kad pirmiausia reikia paraginti moksleivius bėgti. Tad gaisro aliarmas padėjo evakuoti mokyklą“, – kalbėjo jis.

Į regioninę ligoninę „Forbes“ Monrovilyje buvo pristatyti septyni 15-17 metų moksleiviai ir vienas 60-metis su durtinėmis žaizdomis.

Trys nukentėjusieji buvo operuoti, ir visi aštuoni minima esą sunkios būklės, sakė telefonu ligoninės atstovas Jesse'as Milleris.

Minėti operuotieji buvo su durtinėmis žaizdomis krūtinėje ir pilve, nurodė traumatologinio skyriaus vėdėjas Chrisas Kaufmannas.

„Pacientai, kuriems durta į pilvą ir krūtinę, laikomi patyrę gyvybei grėsmę keliančius sužeidimus“, – paaiškino jis.

Devintas pacientas į šią ligoninę sraigtasparniu buvo perkeltas iš kitos gydymo įstaigos, sakė J.Milleris.

Viena 15-metė Allegheny General,perkelta į kito regiono ligoninę, suteikus jai pirmąją pagalbą, sutvarkius „paviršines“ žaizdas, sakė ligoninės atstovė.

Pasak 17-mečio Zako Amslerio, išpuolis pradėtas prieš pat pirmąją pamoką.

„Mačiau mergaitę, kuriai iš peties bėgo kraujas, – pasakojo jis, laukęs savo jaunėlės sesers, kuri mokosi žemesnėje mokykloje. – Vaizdas sukrečiantis“.

Mokyklos interneto svetainėje buvo paskelbta, kad „vidurinėje mokykloje įvyko kritinis atvejis“.

„Pradinėje mokykloje atšauktos pamokos, pagrindinės ir vidurinės mokyklos mokiniai yra saugūs“, – nurodoma pranešime.

Sulaikytas 16-metis įtariamasis tebelaikomas policijos nuovadoje, jo pavardė neskelbiama. Vienas moksleivis sakė „ABC News“, kad tas užpuolikas atrodė „visiškai normalus vaikis“.

Kai kurie tėvai spėja, kad jis galėjo būti patyčių objektu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.