Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Žiemos neramumų Kijevo Maidane aukų skaičius padidėjo iki 105

DELFI.lt, BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Per pastarąsias 24 valandas į ligoninę buvo paguldytas ir mirė žiemos protesto akcijų Kijevo Nepriklausomybės aikštėje dalyvis, trečiadienį pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Per pastarąsias 24 valandas į ligoninę buvo paguldytas ir mirė žiemos protesto akcijų Kijevo Nepriklausomybės aikštėje dalyvis, trečiadienį pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

15.26 val. Rytų Ukrainoje separatistai stato barikadas, Kijevui grasinant panaudoti jėgą

Prorusiški separatistai trečiadienį tvirtino barikadas ir ruošė Molotovo kokteilius prie jų užimto Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pastato rytiniame Luhansko mieste, kai Kijevo vyriausybė perspėjo galinti panaudoti jėgą tvarkai atkurti. Tas pastatas yra vienas iš kelių, kuriuos pastarosiomis dienomis Ukrainos rytiniuose regionuose užėmė protestuotojai, reikalaujantys surengti referendumus dėl nepriklausomybės nuo Kijevo, panašius į tą, kuris lėmė praeitą mėnesį įvykdytą Krymo aneksiją.

Viena milicijos atstovė sakė, kad pranešimai apie neva Luhansko SBU pastate laikomus įkaitus yra neteisingi. „Pagal šiuo metu mūsų turimą informaciją, užsienio piliečių SBU valdybos pastate nenustatyta. Tai Luhansko ir jo srities gyventojai“, – trečiadienį sakė Luhansko milicijos atstovė Tatjana Pohukaj. Tačiau ji pažymėjo, kad negalima kategoriškai atmesti prielaidos, jog tarp tame pastate esančių žmonių nėra Rusijos piliečių. Pareigūnė sakė, kad šiuo metu prie SBU būstinės vyksta mitingas, kuriame dalyvauja nedaug žmonių, o operatyvinė informacija rodo, jog pastato viduje yra 200–300 žmonių.

13.34 val. A. Merkel: Rusija turėtų prisidėti prie situacijos Ukrainoje deeskalavimo

Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, jog Rusija nesistengia sumažinti įtampos Ukrainoje bei paragino sustiprinti tarptautinę stebėjimo misiją, skelbia AP.

Ukrainos rytiniuose regionuose nerimsta prorusiški protestai bei jau kalbama apie referendumą dėl atsiskyrimo ir prisijungimo prie Rusijos. Be to, Maskva nori, kad Ukraina taptų federacija ir regionams būtų suteikti didesni įgaliojimai.

A. Merkel trečiadienį sakė parlamente, kad „deja, daugeliu atvejų nematyti, kad Rusija prisidėtų prie situacijos deeskalavimo“.

11.52 val. Luhanske prorusiški protestuotojai toliau stato barikadas prie užimto saugumo būstinės pastato

Ukrainos rytiniame Luhansko mieste trečiadienį tęsėsi prorusiškų aktyvistų mitingas, kuriame dalyvaujantys 300–400 žmonių stato barikadas.

Praeitą naktį prie protestuotojų užimtos Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) būstinės buvo susirinkę per tūkstantis žmonių, tačiau iki paryčių demonstrantų sumažėjo. Rytą jų vėl pradėjo daugėti.

SBU pastatą okupavę ginkluoti asmenys visą naktį laukė saugumo pajėgų šturmo. Dabar jie stiprina anksčiau suręstas barikadas ir stato naujas.

11.34 val. Maskva: Vakarai ir Kijevas neturėtų baimintis Rusijos prie sienų su Ukraina sutelktų pajėgų

Maskva trečiadienį stengėsi išsklaidyti Vakarų šalių ir Kijevo susirūpinimą dėl stiprių Rusijos pajėgų, sutelktų prie sienų su Ukraina, ir neigė, kad ketina įsiveržti į tos šalies rytinius regionus.

11.10 val. Ukrainos saugumo pastatą Luhanske užėmę žmonės yra vietos gyventojai

Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) būstinę rytiniame Luhansko mieste užėmę ginkluoti asmenys yra tos srities gyventojai, kurių tapatybės nustatytos, o teisėsauga veda su jais derybas, į kurias įtraukti užpuolikų artimieji, nurodė portalas „Vostočnyj variant“ („Rytų variantas“), remdamasis VRM informacija.

Pareigūnai nurodė, kad SBU pastatą okupavę apie 200 žmonių neketina sudėti ginklų ir kad jų nuolat daugėja.

11.09 val. Europarlamento vadovas ragina kol kas neskelbti Rusijai naujų sankcijų

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas antradienį pasisakė už atsargią poziciją dėl atsako į krizę Ukrainoje, teigdamas, kad „šiuo momentu“ jis nepritaria tam, kad Rusijai būtų įvestos naujos sankcijos.

Paminėjęs „bendrus Rusijos ir Europos Sąjungos interesus“, M. Schulzas sakė, kad Bendrijos „patikimumas“ priklauso nuo to, ar bus priimti teisingi sprendimai.

„ES ėmėsi priemonių, ir šiuo metu nebūtina skelbti naujų sankcijų“, – pabrėžė Europarlamento vadovas.

11.07 val. Žiemos neramumų Kijevo Maidane aukų skaičius padidėjo iki 105

Per pastarąsias 24 valandas į ligoninę buvo paguldytas ir mirė žiemos protesto akcijų Kijevo Nepriklausomybės aikštėje dalyvis, trečiadienį pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

„Pastarąją parą, iki 2014 metų balandžio 9 dienos 6 val. ryto, medikų pagalbos kreipėsi 11 žmonių, kurių šeši buvo paguldyti į ligoninę, įvyko vienas mirties atvejis“, – sakoma ministerijos pranešime.

11.06 val. Ukrainos vyriausybė išspręsti krizę šalies rytuose ketina per artimiausias 48 val.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Arsenas Avakovas trečiadienį pareiškė, kad krizė trijose rytinėse srityse, kur prorusiški separatistai pastarosiomis dienomis buvo užėmę vyriausybinius pastatus, išsispręs per ateinančias dvi paras ir kad vyriausybė sieks sureguliuoti padėtį derybomis, tačiau neatmeta galimybės panaudoti jėgą.

10.16 val. Saugumo pastatą Luhanske užėmę separatistai neigia turintys įkaitų

Daugiau nei 50 žmonių išėjo iš Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) būstinės rytiniame Luhansko mieste po pareigūnų derybų su tą pastatą užėmusiais prorusiškais protestuotojais, trečiadienį pranešė SBU spaudos tarnyba.

SBU antradienį nurodė, kad protestuotojai, kurie užėmė saugumo tarnybos būstinę Luhanske, užminavo tą pastatą ir laiko apie 60 įkaitų, nors patys demonstrantai tai neigė.

AFP/Scanpix nuotr.

9.34 val. Europos Komisija sukurs paramos grupę Ukrainai

Europos Komisija (EK) sudarys paramos grupę Ukrainai, skirtą padėti stabilizuoti šalies ekonomiką ir įgyvendinti politines reformas, skelbia „EUbusiness“.

Grupę sudarys „kelios dešimtys“ asmenų. Tikimasi, kad jai vadovaus Europos Sąjungos (ES) plėtros komisaras Stefanas Fuele.

Grupės vadovas bendradarbiaus su Ukrainos valdžia, kad būtų nustatyta, „kokia parama reikalinga norint stabilizuoti šalies ekonomiką, politinę padėtį bei padėti įgyvendinti reformas“, teigė pareigūnas, nepanoręs atskleisti tapatybės.

8.27 val. ES, JAV, Rusija ir Ukraina kitą savaitę surengs derybas

Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Rusija ir Ukraina ateinančią savaitę surengs derybas ministrų lygiu dėl Ukrainos krizės, pranešė Bendrija.

Tame susitikime, kuris vyks Europoje, dalyvaus JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry, ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir Ukrainos diplomatijos vadovas Andrijus Deščycia.

8.56 val. Luhanske paleisti dar 5 įkaitai

Neramu ir Lvove: šturmavo prokuratūrą

Siekdami naujai paskirto prokuroro atsistatydinimo, visuomeniniai aktyvistai Lvove šturmavo vietos prokuratūrą. Prie įėjimo stovėję teisėsaugininkai nepajėgė sustabdyti pas Vladimirą Guralį besiveržiančių Lvovo gyventojų – kelios dešimtys aktyvistų nuėmė nuo vyrių duris ir vis tik įėjo į vidų, praneša unian.net. Nors tai buvo priėmimų dieną, prokuroro darbo vietoje nebuvo. Pavaldiniai paaiškino – V. Guralis vėl komandiruotėje.

Krymas – ties benzino krizės riba

Kryme baigiasi degalų atsargos, o naujomis jos nepapildomos. Naftos produktų prekiautojai teigia, kad yra nepajėgūs užkirsti kelią degalų krizei, informuoja unian.net. Šiuo metu degalinėse parduoda iš Ukrainos žemyninės dalies atvežtus likučius.

7.26 val. Janukovyčius finansuoja protestus Pietryčių Ukrainoje, sako Kijevas

Prorusiškų aktyvistų masiniai protestai Ukrainos pietuose ir rytuose finansuojami nušalinto prezidento Viktoro Janukovyčiaus, kuris pabėgo iš šalies ir dabar gyvena Rusijoje, antradienį pareiškė laikinojo prezidento Oleksandro Turčynovo administracijos vadovas Serhijus Pašinskis.

7.03 val. Naktį iš separatistų užimto pastato Luhanske išlaisvintas 51 žmogus

Prorusiški Ukrainos saugumo pastato užgrobėjai paleido didžiąją daugumą įkaitų, praneša unian.net. Toks sprendimas priimtas po derybų. Niekas nenukentėjo. Anksčiau buvo pranešama, kad įkalinta 60 žmonių, pastatas užminuotas.

Separatistai, užgrobę UST pastatą Luhanske, sutinka derėtis

Ukrainos saugumo tarnybos pastatą Luhanske užgrobę rusų smogikai sutiko pradėti derybas su valdžia. Tam jie delegavo du savo atstovus, teigia Ukrainos komunistų partijos atsovas Spiridonas Kilinkarovas. Apie tai, kad separatistai bando derėtis su Ukarinos valdžia, patvirtina ir Reuters.