Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Charkove demonstrantai tapo prorusiškos stovyklos patyčių taikiniu

BNS, DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Nedidelė grupė proeuropietiškų protestuotojų sekmadienį buvo priversti atsiklaupti ant kelių žeminančiam ritualui Ukrainos antrajame didžiausiame Charkovo mieste.

Nedidelė grupė proeuropietiškų protestuotojų sekmadienį buvo priversti atsiklaupti ant kelių žeminančiam ritualui Ukrainos antrajame didžiausiame Charkovo mieste.

„Šliaužkit į savo Europą!“ – šaukė gerokai gausesnė prorusiška minia, sučiupusi tą grupę neaiškiomis aplinkybėmis po to, kai abi stovyklos surengė taikius protestus mieste, esančiame šalies rytuose, vos už 40 km nuo sienos su Rusija, tapusiame vienu iš karščiausių kovos tarp Rytų ir Vakarų kovos dėl Ukrainos ateities židinių.

Minia šūkavo ir skandavo „Charkovas – rusiškas miestas!“, plūsdami savo išsigandusias aukas, ropojančias ant kelių akmenimis grįsta gatve. Juos saugojo riaušių milicijos pareigūnai, suformavę koridorių, tačiau beveik nesistengę sustabdyti patyčių. Tie vyrai, kurie buvo apspjaudyti, apspardyti ir apstumdyti, galiausiai buvo nutempti į laukiantį milicijos automobilį.

Padėtis smarkiai pašlijo po to, kai Charkovo centrinėje Laisvės aikštėje, kuri yra viena iš didžiausių Europoje, maždaug valanda anksčiau prasidėjo gana taikus mitingas. Prorusiški judėjimų aktyvistai teigia, kad autonomijos jie reikalauja, nes nuogąstauja dėl vasarį į valdžią atėjusios provakarietiškos vyriausybės veiksmų.

Lugansko separatistai užgrobė banko filialą

Ukrainos Lugansko srityje 3 tūkst. gerai pasirengusių aktyvistų užgrobė Nacionalinio banko padalinį. Pranešama, kad yra signalų, jog Lugansko mieste gali būti užgrobti ir kiti strateginiai objektai, skelbia unn.com. Lugansko gatvėse statomos barikados, separatistams vežami prekių konteineriai su nežinomu turiniu. Ukrainos saugumo tarnyba Luganske paleido šešis sulaikytus separatistus. Jie buvo atvežti prie užgrobto Saugumo tarnybos pastato ir perduoti prorusiškiems aktyvistams, rašo unian.net.

 Žiniasklaida: Charkovo separatistai mano, kad V. Janukovyčius grįžo

Charkove veikiantys separatistai, užgrobę regioninės valdžios administraciją, skelbia, jog nuo posto nušalintas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius grįžo į Ukrainos teritoriją – konkrečiai į Donecką, skelbia naujienų agentūra UNIAN. Iš tribūnos aktyvistai pranešė ketinantys valdžios administracijos pastatą kontroliuoti visą parą. Jie tvirtina, kad V. Janukovyčius jau grįžo į Ukrainą ir šiuo metu yra Donecke.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.