Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Charkove ir Donecke užimti sričių administracijų pastatai

15min.lt 2015.09.08 13:45

Beveik du tūkstančiai žmonių sekmadienį Donecko Lenino aikštėje susirinko į separatistinį mitingą, kuriame prašė Donbaso regioną prijungti prie Rusijos. Vėliau jie patraukė administracijos pastato link ir į jį įsiveržė. Prorusiškai nusiteikę protestuotojai užėmė ir Charkovo administracijos pastatą, o Luhanske užimta Ukrainos saugumo tarnybos būstinė.

Beveik du tūkstančiai žmonių sekmadienį Donecko Lenino aikštėje susirinko į separatistinį mitingą, kuriame prašė Donbaso regioną prijungti prie Rusijos. Vėliau jie patraukė administracijos pastato link ir į jį įsiveržė. Prorusiškai nusiteikę protestuotojai užėmė ir Charkovo administracijos pastatą, o Luhanske užimta Ukrainos saugumo tarnybos būstinė.

Atnaujinta 23.19 val. Šiuo metu Ukrainos gynybos pajėgos turi visas galimybes kontroliuoti padėtį Rytų Ukrainoje, pareiškė šios šalies Karo ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčiukas. Jo teigimu, svarbiausia dabar yra neleisti pralieti kraują, nes būtent to ir laukia Rusija.

„Provokatorių pagrindinis tikslas ir yra, kad kažkas būtų nužudytas. Tam, kad Rusija tuoj pat prie sienos sutelktomis pajėgomis galėtų pulti „ginti tėvynainių“. Ir galėtų čia surengti panašius į Krymo referendumus su iš anksto žinomais rezultatais“, – sakė tyrėjas.

Jis tvirtino, kad sekmadienį bendravo su gynybos tarnybų atstovais ir šie užtikrino, jog kritinio kontrolės praradimo nėra. „Taktinės separatistų pergalės – tai tik pasekmė noro išvengti jėgos panaudojimo scenarijaus iš valdžios pusės. Tačiau pralaimėjimas dabartinėse kovose – toli gražu ne pralaimėjimas kare. Atgalinis smūgis bus duotas be jokio delsimo“, – teigė tyrėjas, kurio žodžius cituoja unian.net.

Atnaujinta 22.49 val. Vitalijus Klyčko, vienas iš Maidano lyderių, pareiškė, kad valdžia privalo nedelsiant įsikišti į tai, kas vyksta Rytų Ukrainoje, ir neleisti suskaldyti šalies.

„Valdžia privalo nedelsdama įsikišti į situaciją rytuose ir neleisti suskaldyti šalies bei nutraukti rinkimus. Geriausios Vidaus reikalų ministerijos ir saugumo pajėgos turėtų dirbti Donbase profilaktikai ir perspėti separatistinius provokatorius“, – sakė jis.

Jo teigimu, provokacijas vyko ne įprastiniai gyventojai, o jaunimas, saugomas atvykusių ginkluotų porvokatorių. Jo teigimu, į šias provokacijas turi būti adekvati griežta reakcija.

Atnaujinta 22.29 val. Donecko milicija neperėjo į separatistų pusę. Tokį pranešimą paskelbė Ukrainos vidaus reikalų ministerija, pasigirdus gandams, kad milicija perėjo į riaušininkų pusę.

Šiuo metu su protestuotojais, užėmusiais Donecko administracijos pastatą, vyksta derybos. „Milicijos pozicija principinė: užgrobėjai turi palikti pastatą“, – skelbiama pranešime.

Atnaujinta 22.05 val. Prorusiški riaušininkai užėmė Charkovo administracijos pastatą. Jie nuėmė čia plevėsavusią Ukrainos vėliavą ir pakabino Rusijos. Žmonės, susirinkę prie pastato, šūkauja: „Rusija“, „Berkut“. Pastatą šturmo metu saugojo apie 200 milicininkų, dalis jų antpuolio metu pasitraukė į šalį. Unian.net praneša, kad pastatą šturmavo keli šimtai riaušininkų.

Atnaujinta 21.18 val. Neramumai plečiasi ir Charkove, susirinkę žmonės puola vietos administracijos pastatą. Čia susirinko protestuotojai, prieš tai dalyvavę prorusiškame mitinge. Jame dalyvavo apie pusantro tūkstančio žmonių. Riaušininkai šturmuoja pastatą nepaisydami, kad čia yra milicijos pajėgos. Į teisėsaugininkų pusę skrieja petardos.

Donecke maždaug 50 riaušininkų sekmadienį prasiveržė pro milicijos linijas ir įsiveržė į srities administracijos pastatą, iš įvykio vietos pranešė reporteriai.

Riaušininkai atsiskyrė nuo maždaug 2 tūkst. žmonių minios, kuri susirinko protestuoti pagrindinėje miesto aikštėje.

Išlaužę šoninio įėjimo vartus jie sugebėjo patekti į vidinį administracijos pastato kiemą. Jie skanduoja „Krymas, Donbasas, Rusija“. Kai kurie jų laiko Rusijos vėliavas.

Dar kelioms dešimtims aktyvistų per išdaužtą langą pavyko patekti į antrąjį 11 aukštų pastato aukštą. Jie pateko ant stogelio virš įėjimo į administraciją ir iškabino Rusijos vėliavas bei transparantą su užrašu „Donecko respublika“.

Pastatą saugo keli šimtai milicininkų, o pagrindinė mitinguotojų su vėliavomis, transparantais ir Georgijaus kaspinais minia liko aikštėje priešais pastatą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi