Pasaulyje

2014.04.04 20:46

Kroatija žurnalistei sumokės 17 tūkst. eurų kompensaciją

BNS2014.04.04 20:46

Kroatijos teismas nurodė valstybei sumokėti 17 tūkst. eurų kompensaciją žurnalistei, kurią prieš 10 metų tardė žvalgybos agentai.

Kroatijos teismas nurodė valstybei sumokėti 17 tūkst. eurų kompensaciją žurnalistei, kurią prieš 10 metų tardė žvalgybos agentai.

Po aštuonerius metus trukusio teismo proceso, kuris sukrėtė šalies žvalgybos tarnybas, teismas nusprendė, kad agentai pažeidė žurnalistės Helenos Puljiz teises, kai 2004 metais išsivežė ją nesankcionuotai apklausai, grasino jai, ją šantažavo ir reikalavo, kad ji su jais bendradarbiautų.

„Teisme įrodžiau, kad jie (slaptosios tarnybos) sukėlė pavojų mano sveikatai, gyvybei ir reputacijai“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė H. Puljiz, paskelbdama apie teismo sprendimą.

„Tie agentai bandė priversti mane šnipinėti kolegas, politikus, užsienio ambasadorius, intelektualus ir žvalgybos tarnybos nurodymu skelbti žiniasklaidoje purvinas istorijas apie juos“, – sakė H. Puljiz, kuri dirba dideliame interneto portale „Tportal“.

Per minimą apklausą Kontržvalgybos agentūros (POA) agentai „įžeidinėjo ir menkino ieškovę, pažeidė konstitucinę teisę į laisvę ir individualybę“, – sakoma Zagrebo teismo sprendime.

Teismas nusprendė, kad agentai sukėlė pavojų žurnalistės sveikatai ir profesinei reputacijai. Dėl šio reikalo turėjo pasitraukti tuometinis POA vadovas. Tarp didelio dėmesio sulaukusios bylos liudininkų buvo eksprezidentas Stipe Mesičius. Pati POA ir dar viena žvalgybos tarnyba vėliau buvo sujungtos su dabartine saugumo ir žvalgybos agentūra SOA.

Pernai Kroatija įstojo į Europos Sąjungą (ES).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.