Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Afganistane šauta į dvi Vakarų žurnalistes, viena jų mirė

BNS2015.09.08 13:45

Rytų Afganistane vyras su policininko uniforma penktadienį šovė į dvi užsienio žurnalistes, kurių viena žuvo, o kitos būklė dabar yra kritinė, pranešė policija, gydytojai ir vietos pareigūnai.

Rytų Afganistane vyras su policininko uniforma penktadienį šovė į dvi Vakarų žurnalistes, kurių viena žuvo, o kitos būklė dabar yra kritinė, pranešė policija, gydytojai ir vietos pareigūnai.

Policija nurodė, kad incidentas įvyko Chosto provincijoje, šalies prezidento rinkimų išvakarėse.

„Šį rytą rajono policijos būstinėje buvo šauta į dvi žurnalistes, viena jų žuvo, o kita yra sunkiai sužeista“, – sakė Chosto provincijos policijos atstovas Mobarezas Mohammadas Zadranas.

Žurnalistės lankėsi mažame miestelyje netoli Pakistano sienos. Daugiau detalių kol kas neskelbiama.

Tai antras Vakarų žurnalistas, nužudytas Afganistane per šią rinkimų kampaniją. Kovo 11 dieną Kabule buvo nušautas švedų žurnalistas Nilsas Horneris.

Kovo 20 dieną buvo nužudyti AFP reporteris afganas Sardaras Ahmadas, jo žmona ir du iš trijų jo vaikų. Per incidentą užpuolikai slapta įsinešė pistoletus į itin saugomą Kabulo viešbutį „Serena“ ir nušovė iš viso devynis žmones, tarp jų – keturis užsieniečius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.