Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.03 14:42

JT: Sirijos pabėgėlių skaičius Libane viršijo milijoną

BNS 2014.04.03 14:42

Sirijos pabėgėlių skaičius Libane viršijo milijoną, ketvirtadienį pranešė Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūra, kuri nurodė, kad tai yra „sukrečianti riba“ šiai mažytei arabų valstybei.

Sirijos pabėgėlių skaičius Libane viršijo milijoną, ketvirtadienį pranešė Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūra, kuri nurodė, kad tai yra „sukrečianti riba“ šiai mažytei arabų valstybei.

Be to, praėjus trims metams nuo Sirijos konflikto pradžios, Libanas tapo šalimi, kurioje pabėgėlių koncentracija, skaičiuojant vienam gyventojui, yra didžiausia pasaulyje, nurodė UNHCR.

Dėl to Libanui sunku tvarkytis su didžiule krize, kuri tapo precedento neturinčiu iššūkiu pagalbos agentūroms, sakė UNHCR.

Be socialinės ir ekonominės įtampos dėl pabėgėlių, Sirijos tarpkonfesinis karas taip pat dažnai išsilieja į Libaną kruvinais susirėmimais tarp priešingas Sirijos konflikto stovyklas remiančių grupių.

Libano šiitų grupuotės „Hizbollah“ kovotojai Sirijoje kaunasi petys į petį su prezidento Basharo al Assado pajėgomis, o daugelis iš Libano sunitų bendruomenės remia sukilėlius, kurie nori nuversti B. al Assadą.

1 mln. sirų yra didžiulė našta Libanui, kurio paties gyventojų yra maždaug 4,5 milijono, sakė UNHCR, kuri kasdien šioje šalyje užregistruoja po 2,5 tūkst. naujų pabėgėlių iš Sirijos – daugiau nei po vieną žmogų per minutę.

Be registruotų pabėgėlių, yra dar dešimtys tūkstančių neregistruotų sirų pabėgėlių; Libano pareigūnai apskaičiavo, kad jų gali būti iki 400 tūkstančių.

Pasaulio bankas apskaičiavo, kad Sirijos krizė Libanui atsiėjo 2,5 mlrd. dolerių dėl prarastos ekonominės veiklos per 2013 metus ir kad iki šių metų pabaigos 170 tūkst. libaniečių gali atsidurti skurde, sakoma UNHCR pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi