Pasaulyje

2014.04.03 10:07

Folklando salos yra NATO branduolinė bazė, teigia Argentinos lyderė

BNS 2014.04.03 10:07

Argentinos prezidentė Cristina Kirchner trečiadienį pareiškė, kad Atlanto vandenyno pietinėje dalyje esančiose Folklando salose NATO yra įsirengusi branduolinę bazę.

Argentinos prezidentė Cristina Kirchner trečiadienį pareiškė, kad Atlanto vandenyno pietinėje dalyje esančiose Folklando salose NATO yra įsirengusi branduolinę bazę.

Argentina tą Didžiosios Britanijos administruojamą salyną vadina Malvinais ir laiko jį savo teritorija. Abi šalys 1982 metais dėl tų salų buvo įsitraukusios į trumpą, tačiau kruviną karą.

C. Kirchner pareiškė, kad tos salos „yra NATO karinė branduolinė bazė Pietų Atlante – tai yra tiesa, kurios jie nebegali ilgiau nuslėpti“.

Prezidentė sakė, kad Folklando salos yra „vienos iš labiausiai militarizuotų teritorijų pasaulyje“, tvirtindama, kad jose laikoma apie 1,5 tūkst. karių ir 2 tūkst. civilių kariuomenės darbuotojų, nors nuolatinių salos gyventojų tėra apie tūkstantis.

C. Kirchner, kuri jau ne kartą yra paskelbusi prieštaringai vertinamų pareiškimų apie tas salas, sakė, kad toje teritorijoje yra pagrindinė Britanijos kariuomenės vadavietė Pietų Atlanto regione ir įrengtos svarbios elektroninės žvalgybos sistemos.

C. Kirchner šias prielaidas kėlė per ceremoniją, kurioje buvo pagerbti žuvę argentiniečiai, minint Folklando konflikto pradžios 32-ąsias metines.

Argentinos pajėgos įsiveržė į tas salas 1982 metų balandžio 2 dieną, tačiau buvo priverstos pasiduoti po 74 dienų, kai teritoriją susigrąžino Britanijos ekspedicinės pajėgos.

Per kautynes žuvo iš viso 649 Argentinos kariai, daugiausiai šauktiniai. To konflikto aukomis taip pat tapo 255 britų kariškiai ir trys civiliai Folklando salų gyventojai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.