Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.03 09:31

NATO reiškia rimtą susirūpinimą dėl Rusijos pajėgų telkimo

BNS 2014.04.03 09:31

Rusijos pajėgų buvimas prie sienos su Ukraina kelia „didelį susirūpinimą“, nes Maskvos pajėgos galėtų įsiveržti per kelias dienas, jei Kremlius duotų tokį įsakymą, perspėjo NATO.

Rusijos pajėgų buvimas prie sienos su Ukraina kelia „didelį susirūpinimą“, nes Maskvos pajėgos galėtų įsiveržti per kelias dienas, jei Kremlius duotų tokį įsakymą, perspėjo NATO.

Rusijai prie Ukrainos sienos sutelkus dešimtis tūkstančių savo karių, naujoji vyriausybė Kijeve trečiadienį žengė pirmąjį žingsnį didesnių įgaliojimų šalies regionams link, bet tai toli gražu neprilygsta federacijos sukūrimui, kurio nori Maskva.

NATO vyriausiasis vadas generolas Philipas Breedlove'as laikraščiams „The Wall Street Journal“ ir „The New York Times“ sakė, kad Rusijos pajėgos yra pasirengusios pulti per 12 valandų po atitinkamo įsakymo ir gali per 3-5 dienas užimti dideles Ukrainos teritorijos dalis.

„Iš esmės (Rusijos) pajėgos pasirengusios veikti, – sakė Ph. Breedlove'as „The Wall Street Journal“. – Manome, kad jos gali pajudėti per 12 valandų ... Mes manome, kad jos gali pasiekti savo tikslus per tris-penkias dienas“.

NATO apskaičiavo, kad Rusija, kuri praėjusį mėnesį, reaguodama į Kremliaus remiamo prezidento nuvertimą Kijeve, aneksavo Krymą, savo pasienyje su Rytų Ukraina dislokavo maždaug 40 tūkst. karių.

Pasak Ph. Breedlove'o, tarp potencialių naujų Rusijos taikinių yra sausumos koridorius, kuris jungtų Krymą su pagrindine Rusijos teritorija, strateginės reikšmės Odesos uostas ir separatistinis Moldovos Padniestrės regionas, kuriame gyvena daugiausia rusakalbiai.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas sakė, kad pritaria tokiam vertinimui, ir perspėjo dėl „labai masyvaus Rusijos pajėgų telkimo palei Ukrainos sieną“.

„Šis klausimas tikrai kelia rimtą susirūpinimą“, – sakė A. F. Rasmussenas, trečiadienį baigiantis NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimui Briuselyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi