Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Išaiškinta, kad uždrausdama „Twitter“ Turkijos vyriausybė pažeidė teises

BNS2015.09.08 13:45

Turkijos konstitucinis teismas trečiadienį išaiškino, kad vyriausybės sprendimas užblokuoti socialinį tinklą „Twitter“ pažeidžia žmogaus teises, pranešė vietos žiniasklaida.

Turkijos konstitucinis teismas trečiadienį išaiškino, kad vyriausybės sprendimas užblokuoti socialinį tinklą „Twitter“ pažeidžia žmogaus teises, pranešė vietos žiniasklaida.

Teismas nurodė atšaukti draudimą, kreipdamasis ir į šalies telekomunikacijų tarnybą TIB, ir į Komunikacijų ministeriją „padaryti kas būtina“, pranešė privati televizija NTV.

„Twitter“ draudimas įsigaliojo kovo 20 dieną, kai šiame socialinės žiniasklaidos tinkle buvo išplatinti garso įrašai, patvirtinantys įtarimus dėl galimos premjero Recepo Tayyipo Erdogano ir jo aplinkos korupcijos.

Valdžios sprendimas uždrausti tinklą „Twitter“ prieš kovo 30 dieną rengtus vietinius rinkimus susilaukė pasmerkimo ir šalies viduje, ir užsienyje, taip pat žmogaus teisių gynimo organizacijų bei sąjungininkių Vakaruose.

Tačiau „Twitter“ vartotojai sugebėjo apeiti draudimą, siųsdami teksto žinutes ar pakeisdami savo interneto nustatymus.

Kovo mėnesį premjeras uždraudė „Twitter“, kuriuo buvo naudojamasi skleidžiant kitus garso įrašus, esą rodančius, kad R. T. Erdoganas ir jo aplinkos žmonės yra korumpuoti.

Islamiškų šaknų turinti R. T. Erdogano Teisingumo ir plėtros partija (AKP) laimėjo vietinius rinkimus, nors ir buvo kaltinta korupcija bei ribojo naudojimąsi internetu.

Turkija ketvirtadienį uždraudė ir „YouTube“, kur buvo išplatinti nutekinti garso įrašai iš valstybės saugumo susitikimo, kuriame buvo svarstomi galimi kariniai veiksmai Sirijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt