Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.02 23:00

Pabėgęs Ukrainos prezidentas nori susigrąžinti Krymą

Ukrainos vyriausybė pažadėjo regionams leisti jiems patiems rinkti gubernatorius. Tuo metu pabėgęs Ukrainos prezidentas pirmajame televizijos interviu pažadėjo siekti susigrąžinti Krymą.

Ukrainos vyriausybė pažadėjo regionams leisti jiems patiems rinkti gubernatorius. Tuo metu pabėgęs Ukrainos prezidentas pirmajame televizijos interviu pažadėjo siekti susigrąžinti Krymą.

Suteikdamas daugiau savarankiškumo regionams, Kijevas mėgina žengti žingsnį Maskvos siūloma linkme, bet kartu griežtai atmeta jos siūlymą federalizuoti Ukrainą. Išvakarėse parlamentas nurodė žengti dar vieną Rusijos siūlomą žingsnį – nuginkluoti visas grupuotes.

V. Janukovyčius Krymo Rusijai nebūtų atidavęs

Iš kur jo rezidencijoje prie Kijevo atsirado skandalingai pagarsėjęs auksinis batonas, nuverstas Ukrainos lyderis sako nežinantis – Viktoras Janukovyčius ir toliau neigia buvęs korumpuotas ar kaip nors padėjęs sūnui, staiga tapusiam milijardieriumi. Pabėgęs daugiau kaip prieš mėnesį ir surengęs dvi keistas spaudos konferencijas, jis davė pirmąjį televizijos interviu, kur ir vėl paneigė įsakęs šaudyti į protestuotojus, ir vėl kaltino opoziciją sulaužius susitarimą.

Viskas, kas įvyko Ukrainoje, yra savotiškas farsas, kai automatų vamzdžių akivaizdoje parlamentarai balsuoja, kai deputatus veda už rankų į Maidaną, kai grasina jų šeimoms. Kaip galima į tai žiūrėti? Mano pilietinė pozicija – aš griežtai prieš. Bet aš turiu atsakomybę ir kaip žmonių išrinktas Ukrainos prezidentas su tuo niekada nesusitaikysiu“, – savo poziciją išsakė V. Janukovyčius.

Jis sako, kad vienintelis nuo tada susitikimas su Rusijos prezidentu buvo ramus, bet sunkus. V. Janukovyčius pritaria Rusijos propagandai, kad Krymo gyventojai balsavimu gynėsi nuo radikalių nacionalistų, bet pripažįsta suklydęs, kai leido ten likti Rusijos pajėgoms.

„Reikia pasistengti išgirsti žmones ir juos suprasti. Tai ryškus pavyzdys – tas skausmas, ta tragedija, kuri nutiko su Krymu. Su ja labai sunku dabar susitaikyti. Tai ryškus pavyzdys, kai tokio didelio regiono gyventojai, pasinaudodami protesto nuotaikų banga, surengė referendumą ir, galima sakyti, pasitraukė iš Ukrainos sudėties. Aš asmeniškai negaliu su tuo sutikti. Jei tai būtų įvykę man vadovaujant, būčiau pamėginęs tam užkirsti kelią“, – interviu teigė save teisėtu Ukrainos vadovu vis dar laikantis V. Janukovyčius.

Jis sakė, kad reikia iškelti užduotį ir ieškoti būdų sugrąžinti Krymą Ukrainai bet kokiomis sąlygomis – kad jis turėtų kiek tik įmanoma autonomijos, bet būtų Ukrainos dalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi