Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.02 16:41

V. Janukovyčiaus interviu: prašiau V. Putino pagalbos

DELFI.lt 2014.04.02 16:41

Nušalintas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius Rostove prie Dono davė išskirtinį interviu naujienų agentūrai „Associated Press“, kurį transliavo Rusijos kanalas „Dožd“.

Nušalintas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius Rostove prie Dono davė išskirtinį interviu naujienų agentūrai „Associated Press“, kurį transliavo Rusijos kanalas „Dožd“.

Jis patvirtino prašęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino panaudoti Rusijos kariuomenę „apginti Ukrainos piliečių gyvybę“.

V. Janukovyčius pareiškė, kad dėl Krymo atsiskyrimo nuo Ukrainos kalta dabartinė valdžia Kijeve, o Rusija ir pats V. Janukovyčius „niekuo dėti“. Jo teigimu, referendumas Kryme buvo gyventojų protestas prieš naują Ukrainos valdžią. Jis pabrėžė, kad būtų pasistengęs neleisti pusiasaliui atsiskirti.

„Dabartiniai vadovai išsako abejones, ar reikia rengti prezidento rinkimus, kai neaišku, kokia bus valstybė“, – sakė V. Janukovyčius.

„Banditai vaikšto aplink Aukščiausiąją Radą ir faktiškai priiminėja įstatymus. Apie kokią demokratiją gali būti kalbama?“ – retoriškai klausė jis.

V. Janukovyčius pareiškė, kad prieš jam išvykstant iš Ukrainos, jį persekiojo ir ne kartą apšaudė jo kortežą iš automatų. Sausį jis taip teigė Rusijos TV „Dožd“ („Lietus“) eteryje.

Jis taip pat pasmerkė Vakarų šalis už tai, kad jos per visą protesto akcijų Ukrainoje laiką nė karto neišsakė kritikos „ginkluotiems banditams, kuriuos vėliau pavadino aktyvistais“.

„Negalima leisti siautėti banditizmui su fašistinėmis šaknimis“, – pridūrė jis.

„Nemaniau, kad Europos užsienio reikalų ministrų garantijos buvo pasala“, – sakė jis. Anot jo, būtent Europos šalių užsienio reikalų ministrai ir turi prisiimti atsakomybę už tai, kas įvyko Ukrainoje.

„Europa nelaimėtų, jei žlugtų Ukrainos ekonomika. Tai, kad mums siūlė Europoje pasirašyti susitarimą dėl integracijos tokia forma, kokia buvo siūloma, buvo neparanku niekam – nei Europai, nei Rusijai, nei Ukrainai“, – sako jis.

Primename, jog anksčia V. Janukovyčius paprašė Rusijos valdžios suteikti jam prieglobstį. Rusijos valdžia šį prašymą patenkino.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi