Pasaulyje

2014.04.02 12:58

Rusija šaiposi iš bendradarbiavimą stabdančios NATO

BNS2014.04.02 12:58

Rusija trečiadienį apkaltino NATO pasidavus „Šaltojo karo instinktams“, nes Aljansas dėl Krymo krizės sustabdė visą savo bendradarbiavimą su Maskva.

Rusija trečiadienį apkaltino NATO pasidavus „Šaltojo karo instinktams“, nes Aljansas dėl Krymo krizės sustabdė visą savo bendradarbiavimą su Maskva.

„NATO prabudo esminiai Šaltojo karo instinktai. Retorika atitinkama: esą Aljansui iškilo grėsmė“, – sakė Rusijos pasiuntinys Aleksandras Gruško, kurio žodžiai cituojami Rusijos misijos Aljanse oficialiame „Twitter“ puslapyje.

„Atrodo, kad mokesčių mokėtojams teks sumokėti už karines pratybas“, – pareiškė pasiuntinys.

Vakarų karinio aljanso generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas antradienį pranešė, kad NATO „sustabdo visą praktinį karinį ir civilinį bendradarbiavimą su Rusija“ dėl Maskvos sparčiai įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos ir pranešimų apie pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų.

Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas išjuokė šį pranešimą ir replikavo, kad jis buvo paskelbtas balandžio 1-ąją – Melagių dieną.

„Praėjusį kartą (2008 metais) jie šaldėsi net tris mėnesius ir iki gruodžio atitirpo“, – sakė D. Rogozinas, turėdamas omenyje trumpą Rusijos karą su kaimynine Gruzija.

„Ką aš galiu pasakyti, „Šaltasis karas“, tad jie vis dar šąla“, – parašė jis „Twitter“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.