Pasaulyje

2015.09.08 13:45

P. Porošenka ragina J. Tymošenko nedalyvauti rinkimuose

ELTA2015.09.08 13:45

Pretendentas į Ukrainos prezidento postą Petro Porošenka paragino buvusią premjerę Juliją Tymošenko nekelti savo kandidatūros rinkimuose. Šaliai „dabar nereikia purvinos rinkimų kovos, kuria galiausiai gali pasinaudoti Rusija ir išprovokuoti naują invaziją“, pareiškė P. Porošenka Vokietijos laikraščiui „Bild“.

Pretendentas į Ukrainos prezidento postą Petras Porošenka paragino buvusią premjerę Juliją Tymošenko nekelti savo kandidatūros rinkimuose. Šaliai „dabar nereikia purvinos rinkimų kovos, kuria galiausiai gali pasinaudoti Rusija ir išprovokuoti naują invaziją“, pareiškė P. Porošenka Vokietijos laikraščiui „Bild“.

„Todėl ir Julija Tymošenko turėtų suprasti, kad po tiek daug žūčių Maidane mes atsibudome naujoje šalyje, kuriai reikia naujo mentaliteto ir naujų politikų“, – kalbėjo jis.

„Šokolado karaliumi“ vadinamas P. Porošenka, kurio turtas vertinamas milijardu eurų, interviu pabrėžė nesąs „oligarchas“. „Aš oligarchiją suprantu kaip sąmoningai daromą spaudimą, kai politinė sistema naudojama verslui“, – kalbėjo jis. P. Porošenka teigė „visada elgęsis priešingai“.

Verslininkas patikino, kad, jei taptų prezidentu, parduotų savo koncerną „Rošen“. „Būdamas Ukrainos prezidentas, aš rūpinsiuosi tik šalies gerove“, – akcentavo milijardierius.

P. Porošenka griežtai įspėjo Rusiją dėl karinių veiksmų Rytų Ukrainoje. „Jei Rusija puls Rytų Ukrainą, mes ginsimės visomis turimomis karinėmis priemonėmis“, – sakė jis. Esą yra „didelis pasirengimas ginti šalį“. Pasak kandidato į prezidentus, Ukraina niekada nepripažins Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos.

Dėl Krymo krizės P. Porošenka paragino Vokietijos vyriausybę boikotuoti rusiškas dujas. „Yra tolesnių sankcijų galimybė, – sakė jis laikraščiui „Bild“. – Pavyzdžiui, aš manau, kad būtų teisinga, jei Vokietija tol boikotuotų rusiškas dujas, kol baigsis Rusijos invazija Kryme“. Atsakydamas į klausimą ar Ukraina siekia greito įstojimo į NATO, P. Poršenka teigė: „Ne, ir tai priklauso ne nuo mūsų, o nuo NATO. Mums atrodo, kad NATO narės šiuo klausimu yra susiskaldžiusios“.

P. Porošenka šiuo metu laikomas gegužės 25-ąją vyksiančių Ukrainos prezidento rinkimų favoritu. Jo naudai savo kandidatūros atsisakė Vitalijus Klyčko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.