Pasaulyje

2012.08.26 15:11

Briuselyje už seksualinius įžeidimus grės baudos

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba2012.08.26 15:11

Nuo kito mėnesio linkusieji užkalbinti priešingos lyties atstovus Briuselio gatvėse turės būti santūrūs. Jeigu jų pastabos bus pripažintos seksualiniu įžeidimu, gali grėsti 250 eurų bauda.

Nuo kito mėnesio linkusieji užkalbinti priešingos lyties atstovus Briuselio gatvėse turės būti santūrūs. Jeigu jų pastabos bus pripažintos seksualiniu įžeidimu, gali grėsti 250 eurų bauda.

Iš pirmo žvilgsnio neatrodo, kad Briuselio gatvėse laukia daug iššūkių. Bet viena studentė įrodė – taip, laukia: jeigu esi jauna moteris, gali sulaukti ne tik diskriminuojančių pastabų, bet ir atvirai nepadorių pasiūlymų, ypač skurdžiuose kvartaluose.

Miesto tarybos narys teigia gaunąs daugybę moterų skundų, kol kas jokių oficialų bylų neiškelta. Bet artėjant spalio viduryje turintiems vykti vietos rinkimams Briuselio meras ir miesto taryba nusprendė, jog pakaks, ir nutarė griebti jautį už ragų.

„Jeigu auklėjimas bevaisis, mūsų pareiga parodyti visuomenės jėgą, kad valdžia veikia. Tie, kurių neveikia auklėjimas, bus baudžiami baudomis“, – tvirtina Briuselio miesto tarybos narys Philippe`as Close`as.

Taigi nuo rugsėjo tiems, kurie bus apkaltinti įžeidinėjimu Briuselio gatvėse, grės baudos – iki 250 eurų. Maža to, Belgijos parlamentas rugsėjį pradeda svarstymus, po kurių toks įstatymas gali būti priimtas šalies mastu. Bet netgi jo šalininkams daug neaiškumų.

„Nemanau, kad pakanka vien baudų. Be to, iki galo neaišku, kam jos gali būti skiriamos – ar tik diskriminuojančių pastabų apie moterį pasakiusiems vyrams? Ar jos gali būti skiriamos ir už homofobines pastabas, kurių taip pat dažnai pasitaiko?“ – sako judėjimo prieš įžeidinėjimus gatvėje aktyvistė Angelika Hild.

Jos nuomone, valdžia turėtų geriau ištirti seksualinio priekabiavimo šaknis – pornografiją, reklamą, pagaliau pasitelkus vyrus ir moteris išsiaiškinti, ką gi jie laiko seksualiniu įžeidinėjimu.

Na, o kaimyninė Prancūzija jau pažengė toliau – ten už seksualinius įžeidimus galima užsidirbti iki 45 tūkst. eurų baudą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.