Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Xi Jinpingas siekia taikos Europoje, tačiau vengia Ukrainos klausimo

ELTA2015.09.08 13:45

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pažymėjo, kad Pekinas nepritaria intervencijai į kitų šalių reikalus, tačiau atsisakė tiesiogiai kritikuoti Rusiją dėl jos įvykdytos Krymo aneksijos, praneša „Reuters“.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pažymėjo, kad Pekinas nepritaria intervencijai į kitų šalių reikalus, tačiau atsisakė tiesiogiai kritikuoti Rusiją dėl jos įvykdytos Krymo aneksijos, praneša „Reuters“.

Xi Jinpingas taip pat užtikrino Europos šalių lyderius, kad Kinija yra artima sąjungininkė, įsipareigojusi taikai ir gerovei žemyne.

Baigiantis Kinijos lyderio kelionei Europoje Xi Jinpingas sakė kalbą Belgijos Briugės mieste. Prezidentas teigė, kad Kinijos ir ES santykiai yra Pekino prioritetas ir negailėjo gerų žodžių Bendrijai už jos įsipareigojimą ilgalaikei taikai.

Nors užsienio invazijos ir bauginimų atminimas niekada nedingo iš kinų atminties, „atvykau į Europą nutiesti tiltą per Eurazijos žemyną“, kalbėjo prezidentas.

Xi Jinpingo kalba, skirta aukštus postus šalyje užimantiems asmenims, tarp kurių – Belgijos karalius ir premjeras, buvo vienintelis viešas pasisakymas per tris dienas Belgijoje.

Pirmasis ES institucijose Briuselyje apsilankęs Kinijos lyderis Xi Jinpingas pažadėjo, kad Pekinas visą dėmesį skirs užtikrinant, kad nevyktų intervencija į kitų šalių reikalus. Tai – akivaizdi užuomina į Rusiją, kuri siekia Pekinui parduoti šalies gamtines dujas.

Kinija vengia būti įtraukta į Rusijos ir Vakarų konfliktą dėl Ukrainos ateities, tačiau Xi Jinpingas pareiškė, kad Pekinas neskatins Rusijos agresijos Ukrainoje.

„Kinija vadovaujasi taikos politika. Kinija yra įsipareigojusi nesikišti į kitas šalis“, – kalbėjo Kinijos vadovas.

Pirmadienį Briuselyje Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy`us ir Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso) spaudė Xi Jinpingą dėl Rusijos ir šis pabrėžė „pasisakantis už teritorinį šalių vientisumą“, informavo ES pareigūnai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.