Naujienų srautas

Pasaulyje2014.04.01 17:01

NATO pajėgų stiprinimas Lenkijoje vyksta per lėtai, sako šalies premjeras

BNS, ELTA 2014.04.01 17:01

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį pareiškė, kad tempai, kuriais NATO stiprina savo karines pajėgas Lenkijoje, yra nepatenkinami.

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį pareiškė, kad tempai, kuriais NATO stiprina savo karines pajėgas Lenkijoje, yra nepatenkinami.

„Mes žingsnis po žingsnio ko nors pasiekiame, tačiau tempas, kuriuo NATO stiprina savo karines pajėgas, tikrai, galėtų būti greitesnis. Prisiminkite nesibaigiančius ginčus dėl priešraketinio skydo, jie davė tik vidutiniškų rezultatų“, – D. Tuskas sakė spaudos konferencijoje.

„Musų tokie rezultatai netenkina“, – kalbėjo premjeras, komentuodamas Lenkijos užsienio reikalų ministro pareiškimą, kuriame šis sakė, jog jį visiškai tenkintų, jeigu NATO dislokuotų dvi sunkiąsias karo technikos brigadas Lenkijoje.

„Mes imsimės veiksmų, kad padidintumėme NATO karines pajėgas Lenkijoje, bet suvokiame, kad prireiks laiko, kol tai bus įgyvendinta“, – sakė D. Tuskas.

R. Sikorskis nori 10 tūkst. karių

Lenkija prašo NATO dislokuoti savo pajėgas rytinėse šalyse narėse. Užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis po pokalbių su kolegomis iš Vokietijos ir Prancūzijos pareiškė, kad pageidautų, jog Lenkijoje būtų įkurdintos dvi didelės NATO brigados. Vieną brigadą sudaro iki 5 000 kareivių.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas iš karto atmetė prašymą dėl sausumos dalinių dislokavimo. „Aš manau, kad visi mato, jog geriausias kelias žengti į priekį yra politinis ir diplomatinis dialogas“, – sakė jis. Tačiau esą „labai svarbu, kad pasaulis suprastų, jog mes esame rimtai pasiryžę pasirūpinti savo sąjungininkių efektyvia gynyba ir efektyvia apsauga“.

Baltijos ir kitos Rytų Europos šalys nerimastingai stebi konfliktą su Rusija. NATO jau sustiprino oro erdvės stebėjimą virš Baltijos šalių ir nusiuntė į Lenkiją ir Rumuniją žvalgybinius lėktuvus. JAV į Lenkiją permetė naikintuvus. Vokietija Lietuvos, Estijos ir Latvijos oro erdvės apsaugai taip pat pasirengusi skirti šešis naikintuvus. Galimi tolesni žingsniai „labai priklauso nuo to, kaip situacija vystysis toliau“, sakė A. F. Rasmussenas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi