Pasaulyje

2014.04.01 09:42

Ultraradikalai palieka užimtą Kijevo viešbutį, sulaikytas šaudęs asmuo

ELTA2014.04.01 09:42

Ukrainos ultraradikalų grupės „Dešinysis sektorius“ nariai paliko Kijevo centre užimtą „Dniepro“ viešbutį, tris žmones sužeidęs šaulys sulaikytas.

Ukrainos ultraradikalų grupės „Dešinysis sektorius“ nariai paliko Kijevo centre užimtą „Dniepro“ viešbutį, tris žmones sužeidęs šaulys sulaikytas.

Ukrainos žiniasklaidos duomenimis, „Dešiniojo sektoriaus“ atstovai paliko pastatą ir į sunkvežimį susikrovę daiktus išvyko į užmiestį. Ultraradikalai viešbutį užėmė pirmadienį, kuomet kilo konfliktas tarp „Dešiniojo sektoriaus“ narių ir Kijevo Nepriklausomybės aikštės savisaugos dalinių.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai praneša, kad skambutis apie nežinomą mieste šaudantį vyrą buvo gautas pirmadienį, apie 20 val. Lietuvos laiku. Vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo žiniomis, šaudęs asmuo priklauso „Dešiniojo sektoriaus“ ultranacionalistų grupei ir buvo neblaivus.

Liudininkų teigimu, į įvykio vietą greičiau už pareigūnus atvyko „automatiniais šautuvais ginkluoti „Dešiniojo sektoriaus“ atstovai, kurie palydėjo šaudžiusįjį į „Dniepro“ viešbutį“. Milicija netrukus apsupo pastatą ir sulaikė su incidentu susijusį asmenį.

„Pranešame, kad situacija Kijevo centre yra visiškai kontroliuojama, o už vidaus saugumą atsakingos pajėgos neleis tokiems įvykiams pasikartoti ateityje“, – rašoma Ukrainos VRM pranešime.

Per išpuolį buvo sužeisti trys žmonės, vieno iš jų būklė sunki. Tarp įvykio aukų taip pat yra Kijevo mero pavaduotojas Bogdanas Dubasas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.